eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock

Slovinsko sprísňuje pravidlá vstupu na svoje územie

Dovolenkári, pozor! Vstup do Slovinska sa pre vás sťaží!

Z obáv pred rozšírením nákazlivejších variantov nového koronavírusu sprísňuje Slovinsko pravidlá pre vstup na svoje územie, informovala v stredu agentúra DPA. Od štvrtka (15. júla) sa musia cestujúci pri vstupe do Slovinska preukázať, že sú buď zaočkovaní proti ochoreniu COVID-19, uzdravení z tejto choroby, alebo musia predložiť doklad o negatívnym teste na koronavírus.

Viac o dovolenkovaní počas korony tu:

Doklady o týchto skutočnostiach musia predložiť aj cestujúci, ktorí iba prechádzajú cez Slovinsko – napríklad do turistických destinácií v Chorvátsku. Doteraz mali cestujúci z krajín považovaných za nízkorizikové povolený vstup do Slovinska bez akýchkoľvek podmienok. Na internetovej stránke slovinského ministerstva vnútra sa uvádza, že cestujúci môžu predložiť aj digitálny certifikát EÚ o covide a digitálne certifikáty tretích krajín.

Ministerstvo taktiež uvádza, že pre vstup do Slovinska budú existovať iba dve výnimky, na ktoré sa nebude vzťahovať karanténa a testy: ide o majiteľov nehnuteľností na oboch stranách hranice a na deti do 15 rokov cestujúce so svojimi rodičmi alebo opatrovníkmi.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport