eReport.sk
Slovenský minister zahraničných vecí Ivan Korčok.
Minister Ivan Korčok (nom. SaS). Foto: tasr

Slovensko podporí Palestínu. Korčok: Venujeme im viac ako 200-tisíc vakcín od Pfizeru

Šéf slovenskej diplomacie Ivan Korčok informoval v sobotu svojho palestínskeho rezortného kolegu o zámere Slovenska venovať Palestíne v najbližších dňoch viac ako 200.000 vakcín proti covidu od spoločnosti Pfizer, ako prejav solidarity a podpory globálneho boja proti pandémii.

Korčok rokoval s Rijádom al-Malkímom na okraj diplomatického fóra v tureckej Antalyi. TASR o tom informoval komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR).

Ministri v rozhovore prediskutovali aj aktuálne témy

Šéf slovenskej diplomacie uistil svojho partnera, že Slovenská republika bude naďalej podporovať Palestínu prostredníctvom rozvojových projektov pod značkou SlovakAid, vládnych štipendií pre palestínskych študentov na slovenských univerzitách, ako aj prostredníctvom agentúr OSN a twinningových projektov Európskej únie.

Ministri v rozhovore prediskutovali aj aktuálne témy medzinárodného diania, vrátane ruského útoku na Ukrajinu a rokovaní o palestínskej otázke na multilaterálnych fórach. „Pozícia Slovenskej republiky k mierovému procesu na Blízkom východe, vrátane štatútu mesta Jeruzalem, je v súlade s medzinárodným právom a rezolúciami Bezpečnostnej rady OSN. Podporujeme dvojštátne riešenie, ktoré je jedinou alternatívou k udržateľnému mierovému spolužitiu oboch národov,“ dodal Korčok a vyzval na obnovu priamych rozhovorov a politického dialógu ako základného predpokladu pre mierové riešenie izraelsko-palestínskej otázky.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Pohľad na dron sovietskej výroby typu Tupolev M-141.
  2. Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivan Korčok (nom.SaS).
  3. Zľava Lloyd Austin a Jaroslav Naď.
  4. Čínsky veľvyslanec pri OSN Čang Ťün
  5. Minister zahraničných vecí Izraela Jair Lapid a vpravo šéf slovenskehj diplomacie Ivan Korčok počas stretnutia na pôde rezortu slovenskej diplomacie 14. marca 2022 v Bratislave.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Slovensko podporí Palestínu. Korčok: Venujeme im viac ako 200-tisíc vakcín od Pfizeru

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti