eReport.sk
Podporuje ukrajinskú protiofenzívu
Exminister zahraničných vecí Rastislav Káčer si myslí, že Slovensko je iba taký štátny nedorobok so zlyhávajúcimi elitami. Foto: tasr

Slovensko je iba taký štátny nedorobok so zlyhávajúcimi elitami, myslí si „diplomat“ Rastislav Káčer


Politici z poslednej koalície si zvykli kopnúť do Slovenska a Slovákov rozličnými spôsobmi. Výnimkou nie je ani exminister zahraničných vecí Rastislav Káčer, ktorý sa šéfom diplomacie stal za vlády Eduarda Hegera. Ako sa teraz ukázalo, aj na neho platí „aký pán, taký krám“. Jeho vyjadrenia na adresu Slovenska totiž nie sú vôbec diplomatické, ale doslova urážlivé.

Sme iba nedokončeným štátom?!

Rastislav Káčer po vyslovení nedôvery vláde Eduarda Hegera, v ktorej bol ministrom zahraničných vecí, požiadal prezidentku Čaputovú o dobratie poverenia na svoju funkciu. V marca tohto roka bol ešte členom predsedníctva strany Demokrati, stranu však k 1. máju opustil. Ako informuje portál aktuality.sk, Rastislav Káčer v rozhovore s Braňom Dobšinským vyjadril obavy nad tým, čo by sa mohlo stať, keby Robert Fico s Andrejom Danko naplnili len 50 percent z toho, čo sľubovali pred voľbami.

„Ak by aj naďalej eskalovali rétoriku ako pred voľbami, tak Slovensko na to veľmi doplatí a v hre by bola aj naša územná integrita,“ myslí si exminister zahraničných vecí, ktorý to diplomaticky „zaklincoval“ tým, že Slovensko podľa neho nedokončeným štátom s krehkými inštitúciami, zlyhávajúcimi elitami a slabým geopolitickým postavením.

Related Posts

  1. Chmelár o Káčerových útokoch
  2. Chmelár o Káčerových útokoch
  3. Progresivizmus je totálne politické a kultúrne dno

Slovensko má podľa Káčera oveľa slabšie vybudované inštitúcie a politický extrémizmus má oveľa väčší dosah na fungovanie štátu. „Vplyv politických strán na riadenie štátu je u nás nenormálny. Keď si skombinujeme našu malosť a geopolitickú slabosť, malú ekonomickú výkonnosť a to, že sme slabou krajinou v reťazci východných krajín, že sme potenciálny klin, ktorý ľahké vraziť do západného spoločenstva, ku tomu pridáme bezhodnotovú kolaborantskú politiku, ktorá nemá ani len zrnko vlastenectva a robí nás iba slabšími a zraniteľnejšími, a keď do toho pridáme, že sme iba taký štátny nedorobok, štátny polotovar, že sme nedokončený štát, tak Slovensko nie je v dobrej situácii,“ doslova pourážal náš diplomat Slovensko. Aj z týchto slov je vidieť, akí ľudia stáli vo vedení nášho štátu, ba Rastislav Káčer dokonca sedel na vážnej stoličke ministra zahraničných vecí!   

Zdroj: aktuality.sk

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Slovensko je iba taký štátny nedorobok so zlyhávajúcimi elitami, myslí si „diplomat“ Rastislav Káčer

Odoberať
Upozorniť na
27 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: