eReport.sk
Predseda parlamentu SR Boris Kollár (Sme rodina).
Predseda parlamentu SR Boris Kollár (Sme rodina). Foto: tasr

Slovensko čaká na výsledky rokovaní v parlamente. Poslanci na to kašlú, dnes ráno ich bolo v sále desať

Slovensko čaká na výsledky rokovaní v parlamente. V úvode utorkového rokovania Národnej rady (NR) SR prepadli viaceré body, niektoré pre neprítomnosť poslancov v pléne, niektoré úmyselne odložili. V rokovacej sále sedelo ráno asi desať poslancov. Po krátkej prestávke začali rokovať o novele zákona o posudzovaní vplyvov na životné prostredie z dielne poslancov OĽANO.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Pestovať mrkvu pre vegánskych medveďov
  2. Boris Kollár (Sme rodina).
  3. Čas na zmenu?
  4. 1 apríl 2014, Bratislava: Líder OĽANO Igor Matovič, šéf SaS Richard Sulík a nezaradený poslanec Daniel Lipšic počas brífingu s novinármi.

Mnohé návrhy prepadli

Pokračovať mali poslanci v úvode dňa rokovaním o novele trestného poriadku z dielne Tomáša Tarabu (nezaradený) a jeho ďalšími návrhmi, tie však prepadli. Rovnako prepadol aj bod ministra financií o dani z výhody získanej v dôsledku osobitnej situácie na trhu s ropou. Pre neprítomnosť predkladateľa prepadli návrhy Miroslava Kollára (nezaradený).

Budú dnes hlasovať?

Podpredseda parlamentu Juraj Blanár (Smer-SD) ozrejmil, že poslanci majú pred sebou asi dva body programu, ktoré by mohli prerokovať dopoludnia. Pripomenul dohodu z poslaneckého grémia, že o 11.00 h budú hlasovať o niekoľkých prerokovaných návrhoch a popoludní sa opäť zíde grémium.

Schôdza sa má prerušiť

Aktuálna schôdza by sa mala po hlasovaní o 17.00 h prerušiť do 10. januára. Štátny rozpočet na budúci rok sa podľa predsedu NR SR Borisa Kollára (Sme rodina) pravdepodobne schváli až po 10. januári.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Slovensko čaká na výsledky rokovaní v parlamente. Poslanci na to kašlú, dnes ráno ich bolo v sále desať

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti