eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: tasr

Slovenské a rakúske záchranky by mohli spolupracovať. V prihraničných oblastiach

Slovenské a rakúske záchranky by mohli v prihraničných oblastiach spolupracovať. Vyplýva to z návrhu rámcovej zmluvy medzi krajinami o cezhraničnej spolupráci v oblasti záchrannej zdravotnej služby (ZZS). Rezorty diplomacie a zdravotníctva návrh zmluvy predložili do medzirezortného pripomienkového konania.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Aj toto odkázali záchranári vláde pred parlamentom.

„Táto rámcová zmluva určuje právny rámec pre medzinárodnú spoluprácu zmluvných strán v oblasti záchrannej zdravotnej služby, s cieľom zabezpečiť v prihraničnom území čo najlepšiu dostupnosť tejto služby pre obyvateľov obidvoch zmluvných strán,“ uvádza sa v dokumente. Zmluva sa má vzťahovať na prihraničné územie Bratislavského a Trnavského kraja a spolkové krajiny Dolné Rakúsko, Burgenland a Viedeň v Rakúsku.

Najprv vyhodnotenia tiesňové volanie

ZZS by bola podľa tejto zmluvy poskytovaná pri udalostiach s hromadným postihnutím osôb alebo pri kritickom stave osoby. „Neodkladná zdravotná starostlivosť v mieste zásahu a preprava fyzickej osoby v ohrození života alebo zdravia do vhodného zdravotníckeho zariadenia sa bude poskytovať na základe vyhodnoteného tiesňového volania a žiadosti zmluvnej strany,“ ozrejmil rezort.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Slovenské a rakúske záchranky by mohli spolupracovať. V prihraničných oblastiach

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti