eReport.sk
Ilustračné foto: shutterstock

Bezpečná záchranka budúcnosti vie jazdiť aj lietať. Rozhodne sa sama podľa situácie

Ako rýchlo a bezpečne dopraviť pacienta do nemocnice? Riešenie ponúkne autonómna sanitka E-way Rescue Roadster. Jej hlavnou prednosťou bude možnosť výberu medzi jazdou po ceste a schopnosťou lietať. Do budúcna má ambície stať sa bežnou súčasťou integrovaného záchranného systému. Okrem toho môže slúžiť menej pohyblivým osobám k jednoduchšiemu presunu v mestách.

Za vývojom sanitky budúcnosti, ktorá v sebe kombinuje elektrické vozidlo a lietadlo. Stojí spoločnosť Dassault Systèmes. Trojčlennému tímu, v ktorom pracuje dizajnér, strojný inžinier a lekárka, sa behom jedného roka podarilo navrhnúť kompletnú dokumentáciu, vytvoriť 3 model a vo virtuálnom prostredí simulovať vonkajšie vplyvy. Ich spolupráca pritom prebiehala na diaľku, naviac v niekoľkých časových pásmach. Významnú úlohu preto zohralo cloudové prostredie 3D experience, ktoré umožňuje kompletné navrhnutie vozidla, vrátane potrebných detailov.

Foto: youtube

Zdroj: Youtube

Hlavná myšlienka projektu je zrejmá: sanitka budúcnosti po zavolaní sama príde alebo priletí a bezpečne vás odvezie do nemocnice. Jednotlivé sanitky spolu naviac budú schopné komunikovať a vyhodnocovať tak aktuálnu dopravnú situáciu. Ľahšia konštrukcia tohto premiestňovadla pritom nemá vplyv na jeho odolnosť. Naopak, umožnila zmenšiť veľkosť motora a znížiť spotrebu energie. Zohľadnené boli tiež požiadavky na optimálny prevoz pacientov, ako je napríklad príjemná vnútorná teplota či zaistenie cirkulácie vzduchu.

Zdroj: Youtube

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport