eReport.sk
polícia SR
Ilustračné foto: Zdroj: tasr

Slovenská polícia v šoku: Skutok na Filozofickej fakulte v Prahe bol premyslený!


Slovenská polícia aktuálne nedisponuje žiadnymi informáciami, že by útok v Prahe mohol akokoľvek súvisieť aj so Slovenskou republikou. Napriek tomu verejnosť uisťuje, že Policajný zbor situáciu nepodceňuje a aktívne komunikuje s českými kolegami. Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

,,Rodinám a pozostalým obetí vyjadrujeme úprimnú sústrasť. Myslíme zároveň na našich českých kolegov a všetkých zranených,“ uviedla policajná hovorkyňa. V súvislosti s tragickou streľbou polícia pripomína, ako sa správať v blízkosti útočníka. Kľúčovými slovami, ktoré môžu zachrániť život, sú – uteč, skry sa, zavolaj.

S útočníkom nevyjednávať

Utiecť treba podľa polície na bezpečné miesto. ,,Nesnaž sa s útočníkom vyjednávať a neriskuj svoj život,“ zdôrazňuje. Skryť sa je vhodné v prípade, že by bol útek nebezpečnejší. Na mobile si treba vypnúť zvuky a vibrovanie. V momente, keď je to bezpečné, treba zavolať políciu. Kdekoľvek v Európskej únii možno použiť číslo 112, na Slovensku aj 158.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Streľbou na univerzite to neskončilo
  2. Suverenita je najdôležitejšia
  3. Policajný zásah
  4. Peter Pellegrini

Skutok bol premyslený

Pri streľbe na Filozofickej fakulte Univerzity Karlovej v Prahe prišlo vo štvrtok o život najmenej 15 ľudí a minimálne 24 je zranených. Informoval o tom český policajný prezident Martin Vondrášek. Skutok bol podľa neho premyslený, študent sa zrejme inšpiroval činom v zahraničí.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Slovenská polícia v šoku: Skutok na Filozofickej fakulte v Prahe bol premyslený!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre