eReport.sk
poslanci v rokovacej sále, zdroj: tasr

Slovenská koalícia vyjadruje nesúhlas s europarlamentom: Naša zdravotná politika nie je na predaj!


Skupina koaličných poslancov Národnej rady (NR) SR zo Smeru-SD a SNS navrhuje uznesenie k neprimeraným zásahom europarlamentu do práv členských štátov Európskej únie (EÚ). Informuje TASR.

Kritizuje pritom uznesenie Európskeho parlamentu o začlenení práva na umelé prerušenie tehotenstva do Charty základných práv EÚ. Návrh do NR SR predložili poslanci Marián Kéry, Ján Podmanický, Richard Glück (všetci Smer-SD) a Roman Michelko (SNS).

Mohlo by vás zaujímať:

  1. premiér Robert Fico
  2. Musí sa to zmeniť
  3. Na snímke zľava prezident Zväzu obchodu SR Filip Kasana, minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Richard Takáč (Smer-SD), šéf Zväzu pekárov, cukrárov a cestovinárov Milan Lapšanský a predseda vlády SR Robert Fico (Smer-SD) počas podpísania memoranda o spolupráci
  4. predseda vlády SR Robert Fico (Smer-SD) a minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Richard Takáč (Smer-SD) počas návštevy Prvej bratislavskej pekárne

Chceme chrániť suverenitu Slovenska

,,Uznesenie Európskeho parlamentu ide proti duchu Ústavy SR a je v rozpore s Deklaráciou NR SR o zvrchovanosti členských štátov EÚ a štátov kandidujúcich na členstvo v EÚ v kultúrno-etických otázkach. Rovnako tak nerešpektuje zodpovednosť členských štátov EÚ za vymedzenie ich zdravotnej politiky, za organizáciu a poskytovanie zdravotníckych služieb a zdravotnej starostlivosti ustanovenú v Zmluve o fungovaní EÚ,“ skonštatovali predkladatelia.

Navrhli preto, aby NR SR uznesením odmietla snahy europarlamentu zasahovať do práv členských štátov EÚ. Poslanci majú zároveň uznesením požiadať podpredsedu parlamentu Petra Žigu (Hlas-SD), ktorý je poverený jeho vedením, aby o prípadnom prijatí návrhu informoval premiéra Roberta Fica (Smer-SD).

K problematike predložil návrh uznesenia aj opozičný poslanec Rastislav Krátky (Slovensko, Za ľudí, KÚ). Tvrdil, že iniciatíva europarlamentu začleniť právo na umelé prerušenie tehotenstva do Charty základných práv EÚ porušuje princíp subsidiarity. Plénum parlamentu však jeho návrh odmietlo a neposunulo do druhého čítania.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Slovenská koalícia vyjadruje nesúhlas s europarlamentom: Naša zdravotná politika nie je na predaj!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre