eReport.sk
Slovenská reprezentácia do 21 rokov, foto: instagram

Slováci proti Španielsku v Seville, Maltu privítajú v Nitre

Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov odohrá počas októbrového asociačného termínu ďalšie dva zápasy kvalifikácie ME 2023. V rámci C-skupiny sa najskôr predstaví 8. októbra o 20.45 h na pôde Španielska v Seville, stretnutie sa bude hrať na Štadióne La Cartuja.

Následne 12. októbra privíta rovesníkov z Malty v Nitre, úvodný výkop je naplánovaný na 16.30 h. Informoval o tom oficiálny web Slovenského futbalového zväzu (SFZ). Štadión La Cartuja, na ktorom počas uplynulých majstrovstiev Európy odohrali stretnutie základnej skupiny Slováci proti španielskemu výberu (0:5), má kapacitu 60.000 návštevníkov.

Bude to kvalitné ihrisko a verím, že na ňom odohráme dobrý zápas

asistent trénera SR 21 Tibor Goljan

Na danom zápase áčka sme boli aj s trénerom Kentošom osobne. S naším technickým vedúcim Martinom Hrnčírom sme ešte následne počas augusta absolvovali v Seville pracovnú cestu, čiže zázemie a štadión máme dobre zmapované. Je veľký a pekný, ale menia na ňom trávnik, v čase nášho duelu bude mať možno dva-tri týždne. Bude to kvalitné ihrisko a verím, že na ňom odohráme dobrý zápas,” povedal pre futbalsfz.sk asistent trénera SR 21 Tibor Goljan.

Mohlo by vás zaujímať:

Domáci duel proti Malte odohrajú reprezentanti do 21 rokov v Nitre. Na štadióne pod Zoborom majú priaznivú bilanciu štyri výhry (s Azerbajdžanom 2:1, Lichtenštajnskom 6:0, Fínskom 4:0 a Litvou 3:1) a jednu prehru (so Švajčiarskom 1:2). „Nitru máme vyskúšanú, máme v nej vytvorené kvalitné tréningové zázemie s vynikajúcim trávnikom,” konštatoval Goljan.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Futbal

Aktuálne v športe

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti