eReport.sk
Matovičovi a spol v sobotu zachránilo zadok, že nesplnil svoj sľub.
V popredí Igor Matovič, vľavo Eduard Heger a vpravo Roman Mikulec (všetci OĽANO). Foto: tasr

VIDEO Strana Hlas-SD podala podnet na NKÚ vo veci machinácií na SPF: Takto vládne protikorupčné OĽANO!

Skrachovaní politruci! Poslanec NR SR a člen predsedníctva strany Hlas-SD Róbert Puci dnes podal na Najvyššom kontrolnom úrade podnet na vykonanie kontroly na Slovenskom pozemkovom fonde pre podozrenie z porušenie povinností pri správe majetku štátu.

Puci má podozrenie z klientelizmu, rodinkárstva a protežovaní ľudí prepojených s OĽaNO.

Skrachovaní politruci!

„Generálny riaditeľ, vyštudovaný katechét a bývalý poslanec OĽaNO Ján Marosz preukazuje mimoriadnu kreativitu pri najímaní skrachovaných politrukov OĽaNO. Ktorí nedisponujú žiadnymi odbornosťami v oblasti pozemkového práva,“ uviedol Róbert Puci a dodal:

„Platí im dokonca výrazne vyššie mzdy ako samotným zamestnancom a odmieta dodať informácie poslaneckému prieskumu. Takéto papalášske správanie je nehorázne, preto som dnes podal podnet na Najvyšší kontrolný úrad, aby konanie vedenia SPF preveril.“

Protikorupčné OĽANO

„Ako informovali v posledných dňoch viaceré médiá, generálny riaditeľ zamestnáva na SPF desiatky dohodárov, ktorých mzdy by mali byť o polovicu vyššie oproti zamestnancom fondu. Mená dohodárov pritom šéf SPF z OĽaNO odmieta zverejniť,“ skonštatoval člen predsedníctva strany HLAS.

Jedna veľká rodina

„Pričom podľa medializovaných informácií sú medzi nimi ľudia ako bývalý poslanec OĽaNO Miroslav Sopko s manželkou, či cukrár Ján Berceli, ktorý za OĽaNO kandidoval do parlamentu z 95. miesta a len nedávno musel odísť z Ústredného skúšobného a kontrolného ústavu poľnohospodárskeho. Ich odbornosť a prínos je preto viac než sporná. Šíria sa dokonca informácie, že takto vyplácal aj vlastného syna,“ informoval Puci.

Trestná činnosť?

Róbert Puci tiež poukázal na ďalšie šokujúce informácie.

„Od prepuknutia tohto škandálu OĽaNO sa nám ozýva čoraz viac zástupcov samospráv, občanov i poľnohospodárov, ktorí poukazujú na nekalé konanie nominantov hnutia Igora Matoviča v tejto inštitúcii. Dokonca vo viacerých prípadoch majú podozrenie zo spáchania trestných činov.“

Výzva Hegerovi

„Žiadame preto povereného premiéra Eduarda Hegera, ktorý je zároveň okrem iného aj ministrom financií, aby bezodkladne požiadal svojho podriadeného ministra pôdohospodárstva Samuela Vlčana o odvolanie súčasného generálneho riaditeľa. Šikana, bossing a nehospodárne nakladanie s peniazmi daňových poplatníkov nemôžu byť ignorované ani poverenou vládou,“ poznamenal na záver poslanec NR SR.

Zdroj: TK Hlas-SD


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Strana Hlas-SD podala podnet na NKÚ vo veci machinácií na SPF: Takto vládne protikorupčné OĽANO!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti