eReport.sk
Výbuch jadrovej bomby v Nagasaki. Ilustračné foto. Zdroj: wikipedia

Škandál izraelského ministra: Na pásmo Gazy by zhodil atómovú bombu!

Tak toto je už skutočne veľa. Krviprelievanie palestínskeho ľudu v pásme Gazy, ktoré je spôsobené izraelskou armádou, odsudzuje celý svet. Čo je však šokujúce, že niektorí izraelskí politici by šli ešte ďalej. Jeden z nich dokonca vyhlásil, že izraelsko-palestínsky konflikt by mohlo vyriešiť – zhodenie atómovej bomby na pásmo Gazy!!!

Tvrdenie je vraj odtrhnuté od reality

Izraelský minister Amichaj Elijahu by tak urobil zrejme po vzore „mierotvorcov“ z USA, ktoré zhodením atómových bômb na Hirošimu a Nagasaki na konci II. svetovej vojny chceli definitívne vyriešiť problém s Japonskom odmietajúcim podpísať ultimátum predložené Postupimskou deklaráciou. Jeden z členov súčasnej izraelskej vlády pripustil, že zhodenie atómovej bomby na pásmo Gazy v prebiehajúcom konflikte medzi Izraelom a palestínskym hnutím Hamas je jednou z možností. Izraelský premiér Benjamin Netanjahu dnes toto vyjadrenie kritizoval. TASR prevzala správu z agentúry AP a AFP.

Izraelský minister pre záležitosti Jeruzalema a kultúrne dedičstvo Amichaj Elijahu, člen krajne pravicovej strany Židovská sila (Ocma Jehudit), v rozhovore pre rozhlasovú stanicu Kol BaRama povedal, že nie je úplne spokojný s rozsahom izraelských odvetných útokov na palestínskych územiach. Moderátor sa ho následne opýtal, či by obhajoval zhodenie „nejakého typu atómovej bomby“ na pásmo Gazy, aby „všetkých zabil“. „Je to jedna z možností,“ odpovedal Elijahu. Minister sa neskôr v príspevku na sociálnej sieti snažil svoje vyjadrenie vysvetliť. „Každý rozumný človek by pochopil, že tento komentár bol metaforický. Rozhodne však musíme na terorizmus reagovať rázne a neúmerne,“ uviedol.

Mohlo by vás zaujímať

  1. gaza, izrael, palestína
  2. Americká lietadlová loď USS Ronald Reagan

Netanjahu podľa izraelských médií reagoval, že predmetné tvrdenie je „odtrhnuté od reality“. „Izrael a (Izraelské obranné sily) IDF konajú v súlade s najvyššími štandardmi medzinárodného práva, aby sa vyhli ublíženiu nebojujúcim – a budeme v tom pokračovať, kým nedosiahneme víťazstvo,“ povedal. Izraelský premiér zároveň až do odvolania pozastavil účasť Elijahua na zasadnutiach vlády. Vyjadrenie ministra pre záležitosti Jeruzalema a kultúrne dedičstvo odsúdil aj šéf izraelského rezortu obrany Joav Galant. „Je dobré, že takíto ľudia nemajú na starosti bezpečnosť Izraela,“ uviedol. Izrael nikdy oficiálne nepriznal ani nepoprel, že má k dispozícii jadrovú zbraň, pripomína AFP.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Škandál izraelského ministra: Na pásmo Gazy by zhodil atómovú bombu!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie