eReport.sk
Americká lietadlová loď USS Ronald Reagan
Americký torpédoborec USS John Finn preplával koridorom v Taiwanskom prielive, čím USA poriadne nasrdili Čínu. Ilustračná snímka. Foto: tasr/ap

Z USA dorazila na Blízky východ ďalšia obrovská lietadlová loď aj s „doprovodom“


„Mierotvorcovia“ z USA poslali na Blízky východ ďalšiu obrovskú lietadlovú loď aj s doprovodnými plavidlami. Po lietadlovej lodi USS Gerald R. Ford je tak už druhou, ktorá bude „pozorovať“ dianie na Blízkom východe. A aké sú ich ciele? Posilniť americké pozície v tejto oblasti. Ozaj, a prečo tam nie je aj to militantné a zločinecké Rusko?

Pri Izraeli sú už dve najväčšie lietadlové lode na svete

Americká lietadlová loď USS Dwight D. Eisenhower so sprievodnými plavidlami dorazila v sobotu do oblasti Blízkeho východu. Cieľom je posilniť pozície v tejto oblasti. TASR o tom informuje na základe vyhlásenia amerického vojenského námorníctva (US Navy). Skupina sa v sobotu vplavila do Červeného mora po prechode cez Stredozemné more. Pozostáva zo samotnej lietadlovej lode, krížnika Philippine Sea vyzbrojeného riadenými strelami, dvojice torpédoborcov i deviatich jednotiek bojových lietadiel a vrtuľníkov. Posilňovanie vojenskej prítomnosti je súčasť úsilia USA odstrašiť Irán a s ním spojené ozbrojené skupiny, ktoré by mohli prehĺbiť konflikt medzi Izraelom a hnutím Hamas, píše agentúra AP.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Čína opäť prisľúbila nezbrojenie Ruska
  2. Vladimir Putin.
  3. Hasan Nasralláh, vodca Hizballáhu.

AP zároveň dodáva, že vo východnej časti Stredozemného mora sa už nachádza bojová skupina amerického vojenského námorníctva s lietadlovou loďou USS Gerald R. Ford. USS Dwight D. Eisenhower má jadrový pohon a v prevádzke je od roku 1977. Je pomenovaná po americkom generálovi Dwightovi D. Eisenhowerovi, ktorý bol prezidentom USA v rokoch 1953-1961. Zúčastnila sa aj na vojne v Perzskom zálive v 90. rokoch minulého storočia, či na neskorších vojenských operáciách USA v Iraku a Afganistane.

Mimochodom, lietadlová loď Dwight D. Eisenhower (CVN-69) je najlepšia 5-hviezdičková loď akú USA vlastnia. Na svojej palube môže niesť viac ako 60 lietadiel, vrátane stíhačiek F/A-18. Lietadlové lode USS Gerald R. Ford a USS Dwight D. Eisenhower, ktorá má jadrový pohon, patria medzi najväčšie na svete.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Z USA dorazila na Blízky východ ďalšia obrovská lietadlová loď aj s „doprovodom“

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne