eReport.sk
polícia, policajti
Ilustračná snímka. Foto: fb/polícia

Šikana zo strany polície? Starosta obce skončil za respirátor vo väzbe!


Nezašlo to priďaleko? Ide o šikanu zo strany polície? O situácii v ktorej sa ocitol starosta obce Parihuzovce v okrese Snina Ján Stanko by sa dalo dlho polemizovať.

Roztržka kvôli respirátoru

Podľa jeho slov mal prísť počas jedného z januárových zasadnutí komisie k pozemkovým úpravám príslušnej obce na okresnom úrade v Humennom ku konfliktu. S iným členom komisie sa dostal do roztržky kvôli respirátoru. Starosta si aj napriek viacerým výzvam odmietol nasadiť rúško resp. respirátor. Následne bola do konfliktnej situácie privolaná aj polícia. Tá po príchode, starostu konfrontovala viacerými výzvami o prekrytie úst a nosa. Ján Stanko na výzvy nereagoval a následne bol predvedený na príslušné policajné oddelenie.

Šikana zo strany polície?

Z dôvodu, že som si aj pri hliadke odmietol nasadiť respirátor, bol som vyzvaný ísť na stanicu podať vyhlásenie. Po viacerých výzvach o nasadenie rúška prišli aj vyhrážky zo strany polície, že ak tak neurobím, budú musieť použiť donucovacie prostriedky a budem zaistený,“ uvádza starosta obce Parihuzovce. Napokon sa i tak stalo a policajti neprimeraným spôsobom za použitie sily, zaistili Jána Stanka do väzby. „Policajti zaistili a umiestili do cely predbežného zadržania nevinného človeka a verejného činiteľa pri výkone svojej práce,“ konštatuje Stanko.

Bude vás zaujímať:

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šikana zo strany polície? Starosta obce skončil za respirátor vo väzbe!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: