eReport.sk
SHMÚ varuje pred poľadovicou
Ilustračné foto: shutterstock

SHMÚ varuje: Počasie nám opäť zavarí

 Počasie nám opäť zavarí. Na celom Slovensku treba v piatok ráno počítať s poľadovicou. Vo väčšine krajov sa tiež môžu počas dňa tvoriť snehové jazyky a záveje, v niektorých oblastiach meteorológovia varujú aj pred snežením či vetrom. Na juhu a východe tiež platia výstrahy prvého až tretieho stupňa pred povodňami. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informuje na webe. 

Mohlo by vás zaujímať

  1. Pozor na horách! Hrozia lavíny.
  2. Situácia je alarmujúca

Výstraha prvého stupňa pred poľadovicou platí vo väčšine krajov do 10.00 h, v Bratislavskom a Trnavskom kraji do 9.00 h. S tvorbou snehových jazykov a závejov treba počítať od obeda počas celého dňa. Rovnako od obeda platí výstraha pred snežením v Košiciach. Podľa SHMÚ môže od 12.00 h silnejšie zafúkať v celom Košickom kraji, tiež vo väčšine Prešovského. Výstraha prvého stupňa platí až do večera.

Najvyšší, tretí stupeň výstrahy pred povodňou meteorológovia vydali pre okresy Trebišov-Roňava a Sobrance. Druhý stupeň výstrahy platí v okresoch Košice-okolie (Bodva), Košice-okolie (Hornád), Michalovce a Trebišov bez Roňavy. Riziko povodne je aj v okresoch Rimavská Sobota, Revúca, Košice a Humenné, kde momentálne platí prvý stupeň výstrahy.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

SHMÚ varuje: Počasie nám opäť zavarí

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti