eReport.sk
Univerzita tretieho veku
Univerzita tretieho veku zdroj: unsplash

Seniori si môžu rozšíriť vedomosti: Od jesene bude fungovať nová Univerzita tretieho veku

V Galante bude od jesene fungovať Univerzita tretieho veku (UTV). Na vzdelávanie seniorov sa podujala Ekonomická univerzita v Bratislave (EUBA), ktorá už v iných mestách Slovenska realizovala dvojročný študijný program Nikdy nie je neskoro začať niečo nové. Informovala o tom hovorkyňa galantskej radnice Mária Kilácskóová.

,,Absolvovali sme úvodné rokovania so zástupcami univerzity, ktorá s projektom prichádza aj do miest, kde nie sú vysoké školy a kde nemôžu seniori študovať v mieste svojho bydliska,“ uviedla. Mesto má záujem o túto aktivitu pre svojich starších obyvateľov, podľa hovorkyne poskytne pre potreby UTV zasadačku na mestskom úrade so zázemím.

Možnosť rozšíriť si vedomosti

,,Okrem toho podporíme propagáciu projektu našimi dostupnými kanálmi, aby sa informácia o tejto možnosti rozšíriť si vedomosti dostala k čo najviac Galanťanom,“ doplnila Kilácskóová.
EUBA výučbu zabezpečuje prostredníctvom svojho Centra celoživotného vzdelávania EU v aktuálnom akademickom roku v Topoľčanoch, v Bratislave-Vajnoroch, Leviciach, Piešťanoch a v Partizánskom. Študijný systém je prispôsobený možnostiam starších študentov, rovnako ako aj podmienkam EUBA.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ministerstvo vnútra SR
  2. Dedina Hroza v Charkovskej oblasti/ilustračné foto foto: tasr
  3. Zuzana Dolinková
  4. Grécke ostrovy

14 vzdelávacích stretnutí vo forme prednášok, seminárov, cvičení, exkurzií či rozpravy

Každý študijný odbor zahrňuje v jednom akademickom roku 14 vzdelávacích stretnutí vo forme prednášok, seminárov, cvičení, exkurzií či rozpravy. Univerzita tretieho veku funguje v rámci Trnavského kraja už dlhodobo na Trnavskej univerzite a Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Seniori si môžu rozšíriť vedomosti: Od jesene bude fungovať nová Univerzita tretieho veku

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie