eReport.sk
Dedina Hroza v Charkovskej oblasti/ilustračné foto foto: tasr
Dedina Hroza v Charkovskej oblasti/ilustračné foto foto: tasr

Na východe Ukrajiny: Bomba vo vozidle zabila Ruskom vymenovaného predstaviteľa

Bomba umiestnená vo vozidle zabila v pondelok v Ruskom kontrolovanej časti východu Ukrajiny predstaviteľa okupačnej správy. S odvolaním sa na miestnych predstaviteľov o tom informovala agentúra AFP, píše TASR.

Vo vozidle v meste Starobiľsk v Luhanskej oblasti explodovalo popoludní „neznáme zariadenie“, uviedla miestna pobočka ruského Vyšetrovacieho výboru. Zabitým je podľa nej zástupca riaditeľa štátneho centra služieb pre vzdelávacie organizácie samozvanej Luhanskej ľudovej republiky.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Špeciálny prokurátor SR Daniel Lipšic.
  2. polícia

Teroristický čin

Výbor zverejnil fotografiu vozidla typu SUV po výbuchu a doplnil, že vyšetruje tento „teroristický čin“. Vedúci mestskej správy Vladimir Černev oznámil, že obeťou je regionálny predstaviteľ Valerij Čajka. Obyvateľov vyzval, aby boli pozorní a hlásili podozrivú aktivitu úradom.

Luhanská oblasť je jednou zo štyroch oblastí na východe Ukrajiny, ktorých anexiu Rusko oznámilo v roku 2022. Od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu vo februári 2022 zomrelo pri útokoch na okupovanom území viacero Moskvou dosadených predstaviteľov, dodáva AFP.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Na východe Ukrajiny: Bomba vo vozidle zabila Ruskom vymenovaného predstaviteľa

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Najnovšie