tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Peniaze, bankovky, eurá
Ilustračná snímka. Foto: fb/pzsr

Seniori pozor! Podvodníci nespia! Polícia zadržala dvoch

Nitrianska okresná kriminálka odhalila dvoch podvodníkov, ktorí sa seniorom predstavovali ako policajti a pokúšali sa ich pripraviť o peniaze. Vyšetrovateľka Policajného zboru obvinila mužov vo veku 28 a 22 rokov z pokračovacieho zločinu podvodu, informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Nitre.

Mohlo by vás zaujímať

  1. ľudia nakupujú v potravinách na Slovnaftskej ulici v Bratislave 2. januára 2021.
  2. Valéria Pokorná z Jednoty dôchodcov Slovenska.
  3. Podpredsedníčka Jednoty dôchodcov na Slovensku Valéria Pokorná.


Koncom februára zazvonila pevná telefónna linka v byte 71-ročnej ženy. Mužský hlas sa jej predstavil ako zamestnanec pošty, žene oznámil, že jej bude vyplatená suma 150 eur a požiadal ju o presnú adresu. Približne po 15 minútach jej volal na mobil iný muž a pýtal sa, či má doma peniaze. Upozorňoval ju na hroziace nebezpečenstvo, pričom poukazoval na predchádzajúci telefonát, o ktorom tvrdil, že je to podvod a chcú ju okradnúť. Žene prikázal, aby všetky peniaze, ktoré má doma, zabalila a vložila do modrej nádoby na odpad pred domom. V obliečke od vankúša tak skončilo 17.200 eur.

Podobný scenár sa odohral aj v ďalších dvoch prípadoch. Mužský hlas v telefóne sa žene predstavil ako pracovník sociálnej poisťovne, ktorý jej súrne potrebuje doručiť zásielku. Žena mu dala svoje kontaktné údaje a adresu. Následne jej volal iný muž, ktorý sa predstavil ako policajt a upozornil ju na podvod. Zisťoval, či má doma peniaze a šperky. Až manžel volanej ženy podvodníkom položil telefón.

Ďalšia poškodená zasa mala vyhodiť z okna všetky peniaze a cennosti, ktoré má doma. Žene prišlo nevoľno a vyšla pri telefonáte s podvodníkmi na balkón, kde si jej ho vypočul sused a okamžite zakročil.

Zdroj: tasrKOMENTÁRE ČLÁNKU :

Seniori pozor! Podvodníci nespia! Polícia zadržala dvoch

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku