eReport.sk
Prezidentka SR Zuzana Čaputová
Zuzana Čaputová. Foto: tasr

„Selfie” podcast prezidentky: Čaputová prehovorila o tom, prečo je aktívna a kde je jej hranica!

 Je cítiť radosť z návratu do práce, ale aj neistotu do budúcna. Skonštatovala to prezidentka SR Zuzana Čaputová po návšteve pracovníkov v prevádzkach, ktoré boli pre pandémiu nového koronavírusu dlhšie obdobie zatvorené, napríklad gastro, služby či maloobchod. Verí, že situáciu zlepší aj očkovanie. Hlava štátu to uvádza na sociálnej sieti.

“Všetci sa radujú z návratu do práce a veľmi sa tešia na svoje zákazníčky a klientov. Veľa však za uplynulé obdobie aj stratili. Niektorým sa príjem znížil tak, že bez pomoci svojich rodín by neprežili. Ďalší minuli všetky úspory, ktoré si odkladali niekoľko rokov, alebo sa museli zadlžiť,” poukazuje Čaputová.

O kompenzáciách hovorí s členmi vlády pravidelne

Skúsenosti so štátnou pomocou, o ktorú sa podľa vlastných slov zaujímala, boli tiež rôzne. Niektorí ju síce dostali, avšak vo výške, ktorá nepostačovala na dôstojné živobytie. Iní cez sieť pomoci prepadli. “Boli to ľudia z rôznych generácií, s rôznou pracovnou skúsenosťou. Všetkých ich však spája obava zo zajtrajška,” konštatuje Čaputová. Potreba kompenzovať straty z tohto obdobia a dodať ekonomike impulz na rozvoj a modernizáciu je preto podľa hlavy štátu veľkou úlohou. Podotýka, že o nej hovorí pri každom stretnutí s príslušnými členmi vlády.

Pripomenula si sviatok práce

Prezidentka zároveň poďakovala všetkým za poctivú prácu, ktorou prispievajú k rozvoju Slovenska. Pri príležitosti blížiaceho sa sviatku práce popriala, aby ľudia mohli pracovať v dôstojných pracovných podmienkach a s adekvátnym ohodnotením.

Zdroj: fb/zcaputova

„Vypočujte si tretiu epizódu môjho podcastu Zjednotená krajina,” napísala asi o dve hodiny neskôr na sociálnej sieti Čaputová. Vzápätí podala vysvetlenie o tom, čo vo svojom podcaste ponúka, ako sa ukázalo ide o formát, ktorý zachytáva jej sebareflexiu a sebauvedomovanie v súvislosti s tým, kým niečo “pustí do sveta”, teda svojim spôsobom ide o akýsi “selfie” podcast hlavy štátu.

„Spolu s mojim blízkym spolupracovníkom Martinom Burgrom sa v ňom rozprávame nielen o politickej kríze, pandémii, vakcínach a hoaxoch, ale aj o tom, ako sa rozhodujem v ťažkých chvíľach a ako si udržiavam nadhľad. Dozviete sa aj to, či som v škole niekedy dostala poznámku a ako nám doma zmenil život náš labrador Leon, na ktorého ste sa pýtali aj v otázkach na sociálnych sieťach.

Byť aktívna ku mne prosto patrí, tvrdí hlava štátu

K svojim doterajším oficiálnym vystúpeniam prezidentka v podcaste uviedla, že napriek tomu, že si uvedomuje, aký majú jej vyhlásenia dosah, neznamená to, že by nemala byť aktívna. “… tá zodpovednosť za vypovedané slovo v pozícii prezidentky je násobne väčšia , ako slovo vypovedané, keď som v tejto pozícii nebola. A to je vážna vec, je to zodpovednosť, ktorú nesiem, ktorú si musím uvedomovať. Takže to nemá znamenať, že prezidentka by nemohla byť aktívna, čo ku mne proste patrí a snažím sa aktívna byť na mnohých frontoch, až si to teda musím strážiť kvôli vlastnému zdraviu. Ale keď hovoríme o istej zdržanlivosti, tak iba vyslovene v tom, akým spôsobom sa verejne vyjadrujem, alebo teda po veľmi prísnom zvažovaní toho, aký krok kedy urobím.”

Hlava štátu k zverejnenému podcastu ešte napísala že, „novú epizódu nájdete vo všetkých obľúbených podcastových aplikáciách alebo na webe prezident.sk.”

Zdroj: fb/zcaputova

Komunikačný expert Pavol Minár predčasom pre TA3 upozornil na jednostranné vystupovanie prezidentky Zuzany Čaputovej pri spore medzi expremiérom Igorom Matovičom a šéfkou Štátneho ústavu na kontrolu liečiv Zuzanou Baťovou. To vstupovanie pani prezidentky je tiež pre mňa z hľadiska komunikácie zaujímavé. Ona sa venuje pomerne intenzívne Sputniku, ale nevenuje sa iným vakcínam,” skonštatoval marketingový expert. Myslí si, že prezidentka prejavuje selektívny záujem o vybrané očkovacie látky. „Ona keby chcela dať komunikačne najavo, že je nestranná a ide jej o celostný obraz, tak aspoň sa mohla snažiť, že by si vypýtala aj ďalšie detaily o iných vakcínach,” zakončil.

Rozporuplná bola aj priama výzva hlavy štátu voči Matovičovi počas koaličnej krízy.

Zdroj: tasr/ereport

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport