eReport.sk
Mladíka v budove parlamentu spacifikovali. Foto: fb/jm

“Sekerový” incident v parlamente má dohru! Čo chystajú ochrankári našich politikov?

Incident, pri ktorom muž so sekerou vtrhol do budovy parlamentu, má dohru. Kvôli tomu, aby sa nič podobné už nikdy neopakovalo, boli prijaté náležité bezpečnostné opatrenia, ktoré však nie je možné konkretizovať.

„Uvedený prípad je výnimočným incidentom a aj na základe analýzy jeho priebehu a stupňa možného ohrozenia boli prijaté náležité bezpečnostné opatrenia, ktoré nie je možné z objektívnych dôvodov zabezpečenia bezpečnosti objektu konkretizovať,” skonštatovali z Kancelárie NR SR.

Bezpečnostné opatrenia neustále prehodnocujú

Hlavný vstup do budovy parlamentu v úvode minulého roka upravili a rozdelili vstupy pre kategórie osôb. Poslanci a diplomatické návštevy majú oddelený vstup od zamestnancov a verejnosti. „Vďaka týmto zrealizovaným úpravám a novému oddelenému vstupu pre verejnosť nedošlo a ani nemôže dôjsť k preniknutiu útočníka do vnútorných priestorov NR SR,” skonštatovali z kancelárie. „Taktiež okamžitý zásah prítomných zamestnancov odboru obrany a bezpečnosti Kancelárie NR SR spolu s príslušníkmi ÚOÚČ bol vyhodnotený ako maximálne efektívny a viedol k rýchlemu zneškodneniu útočníka,” dodali na margo incidentu z konca januára.

Sekera, s ktorou mladík prišiel do NRSR. Foto: fb/jm

Úrad na ochranu ústavných činiteľov zabezpečuje aj ochranu budovy Úradu vlády SR. Petra Friese z tlačového odboru kancelárie ministra vnútra skonštatovala, že z taktických dôvodov nie je možné spôsoby a prostriedky ochrany úradu vlády konkretizovať. „Jednotlivé prvky ochrany, ako aj spôsob a formy zabezpečovania ochrany, sú neustále prehodnocované. Úrad na ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií flexibilne reaguje nielen na interné požiadavky, ale aj na objektívne skutočnosti, ktoré majú vplyv na bezpečnostnú situáciu a prispôsobuje im vyčlenenie síl a prostriedkov potrebných na efektívne zabezpečenie ochrany,” uviedla Friese.

Pri incidente sa nikto nezranil

Do budovy Národnej rady SR sa 27. januára pokúsil dostať muž ozbrojený sekerou i nožmi. Mal tiež pri sebe viacero kusov papierikov s menami poslancov a názvami politických strán. Ochrankári ho pri vstupe spacifikovali a odovzdali polícii. Pri incidente sa nikto nezranil. Polícia muža obvinila z trestného činu útoku na orgán verejnej moci v štádiu pokusu v súbehu s prečinom výtržníctva.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

“Sekerový” incident v parlamente má dohru! Čo chystajú ochrankári našich politikov?

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti