eReport.sk
Šéf WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus. Foto: tasr/ap

Šéf WHO: Misia vo Wu-chane pomohla pochopiť počiatky pandémie

Generálny riaditeľ Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus sa v piatok vyjadril, že nateraz zostávajú v hre všetky hypotézy, ktorými by bolo možné vysvetliť pôvod pandémie choroby COVID-19.

Reagoval tak na nedávne vyhlásenie expertov WHO, ktorí v Číne skúmali zdroj šírenia nákazy a ktorí deklarovali, že sa im nepodarilo určiť pôvodný zdroj infekcie. Zároveň odmietli teóriu o úniku vírusu z virologického laboratória.

Misia odborníkov WHO umožnila lepšie pochopiť počiatky pandémie a určila oblasti pre ďalšiu analýzu a výskum, vyhlásil Tedros na tlačovej konferencii v Ženeve, na ktorej sa zúčastnil aj Peter Ben Embarek, ktorý počas misie vo Wu-chane viedol expertný tím WHO.

Tedros pripomenul, že expertný tím WHO nemal za úlohu nájsť “všetky odpovede”, ale priniesol “dôležité informácie, ktoré nás posúvajú bližšie k porozumeniu pôvodu vírusu.” Poznamenal tiež, že šlo o veľmi dôležitú vedeckú misiu “za veľmi zložitých okolností”. Šéf WHO informoval, že predbežná správa misie WHO v Číne by mala byť zverejnená na budúci týždeň, zatiaľ čo úplná správa sa očakáva v nasledujúcich týždňoch.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport