eReport.sk
Americký prezident Joe Biden
Americký prezident Joe Biden. Foto: tasr/ap

Šéf Bieleho domu nenaplní želanie Zelenského: Biden Ukrajinu nenavštívi!

Americký prezident Joe Biden nemá v dohľadnej dobe v pláne návštevu Ukrajiny, hoci ho tam nedávno pozval ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Novinárom to v pondelok povedala hovorkyňa Bieleho domu Jen Psakiová.

Podľa jej slov sa teraz americká administratíva zameriava na poskytovanie bezpečnostnej pomoci, respektíve posielanie vojenského materiálu na Ukrajinu, informuje agentúra DPA.

Myslím si, že príde, vyhlásil Zelenskyj

Psakiová však zároveň dodala, že ak by nejaký vysokopostavený americký predstaviteľ na Ukrajinu vycestoval, verejnosť by sa o tom – z bezpečnostných dôvodov – dozvedela najskôr až po jeho príchode do tejto krajiny.

Závisí to aj od bezpečnostnej situácie, no myslím si, že je to líder Spojených štátov a preto by sa sem mal prísť pozrieť.

Volodymyr Zelenskyj.

Zelenskyj v nedeľnom rozhovore pre stanicu CNN apeloval na Bidena, aby Ukrajinu navštívil a získal tak na základe vlastnej skúsenosti predstavu o situácii, v ktorej sa táto krajina nachádza po takmer dvojmesačnej ruskej invázii.

Myslím si, že príde,“ povedal v zmienenom rozhovore ukrajinský prezident. „Samozrejme, je to jeho rozhodnutie. Závisí to aj od bezpečnostnej situácie, no myslím si, že je to líder Spojených štátov a preto by sa sem mal prísť pozrieť,“ dodal.

Pošlú Spojené štáty do Kyjeva Austina?

Washington však údajne zvažuje, že na Ukrajinu vyšle ministra obrany Lloyda Austina alebo ministra zahraničných vecí Antonyho Blinkena, píše DPA. Ak by to bola pravda, bolo by zároveň veľmi nepravdepodobné, aby do tejto krajiny v blízkej budúcnosti vycestoval aj samotný Biden.  

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Americký prezident Joe Biden
  2. Koordinátor humanitárnej pomoci OSN Martin Griffiths.
  3. Sergej Lavrov.
  4. Volodymyr Zelenskyj
  5. Na ilustračnej snímke záchranári prevážajú do nemocnice ženu ranenú pri ruskom bombardovaní v Charkove v nedeľu 17. apríla 2022.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šéf Bieleho domu nenaplní želanie Zelenského: Biden Ukrajinu nenavštívi!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti