eReport.sk
Martin Klus. Foto: tasr

Sebavedomý Klus: Bez SaS sa nebude dať zostaviť vláda!

Len pred pár dňami sa Martin Klus stal podpredsedom SaS a už začína vo veľkom rozprávať. V rozhovore pre SaS prezradil, ako vidí budúcnosť strany, čo by chcel mať napísané na svojej buste, ale aj čo mu vyčítajú niektorí ľudia.

„Tak ako sa menilo Slovensko, menila sa aj SaS. Sme druhá najstaršia parlamentná strana, čo hovorí samo za seba. Starší je už iba Smer,“ chválil Klus, ktorý do SaS prišiel z akademického prostredia. „Dodnes sa nájdu ľudia, ktorí si myslia, že som neurobil dobre, že som vymenil akademickú kariéru za politickú vtedy neistých vodách. Nikdy som neľutoval,“ prezradil politik a dokonca má k tomu aj dôvod. „Ideme do čias, kedy sa bez SaS nebude dať zostaviť vláda,“ dodal sebavedomo.

Klus sa snaží skĺbiť prácu s rodinou. Je to náročné. Televízor pozeral naposledy na Vianoce. – Foto: fb/martin.klus

So svojím súčasným straníckym šéfom sa zoznámil za zaujímavých okolností. „My sme sa s Rišom Sulíkom zoznámili na blogerskej párty,“ zaspomínal si. „Slovo dalo slovo a dohodli sme sa, že pomôžem Rišovi písať úplne prvý program SaS, ktorý vtedy vznikal. To bol rok 2008-2009. Ja som sa potom presunul do akademického prostredia,“ prezradil Klus, ktorý sa neskôr stal miestnym poslancom a potom vstúpil do SaS. Momentálne nie je iba podpredsedom SaS, ale aj štátnym tajomníkom na ministerstve zahraničných vecí. Okrem toho aj čerstvým otcom.

Viac o Martinovi KLusovi sa dočítate tu:

„Mám doma šesťtýždňového drobca a robím všetko, čo je v mojich silách, aby som ho ráno ešte videl a aby som ho večer mohol aspoň trošku pokočíkovať,“ povzdychol si politik, ktorý vraj kvôli pracovným povinnostiam naposledy pozeral televízor na Vianoce. Nemá čas ani na svoj sen, mať malé ultralightové lietadlo. Podľa vlastných slov sa k tomu dostane asi až na dôchodku. Na záver rozhovoru ešte dostal otázku, čo by chcel mať napísané na svojej buste, ak by sa ako politik do dejín zapísal natoľko, že by bola vytvorená. „Úplne by stačilo, keby tam bolo napísané, žil tak, aby sa za neho nemuseli hanbiť,“ uzavrel.

Zdielať / poslať / tlačiť
KOMENTÁRE / KOMENTOVAŤ
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport