eReport.sk
Ilustračné foto: fnspfdr.sk

Schválené zvýšenie miezd neudrží sestry a pôrodné asistentky v systéme! Už teraz ich chýba 15-tisíc


Zvýšenie miezd zdravotníkov, ktoré schválil parlament, neudrží sestry a pôrodné asistentky v systéme. Na sociálnej sieti to uviedla Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek (SKSaPA).

Zdroj: fb: SKSaPA

„Teší nás, že k zvyšovaniu miezd dôjde, avšak nedosiahne sa tým cieľ, ktorým malo byť zastabilizovať sestry a pôrodné asistentky v systéme. Dnes zaznamenávame katastrofálny nedostatok sestier – takmer 15.000,“ skonštatovala.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Marián Kollár, čestný predseda LOZ
  2. Na archívnej snímke Fakultná nemocnica s poliklinikou F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici
  3. Brigita Schmögnerová na snímke z 23. januára 2002, kedy oznámila, že odstupuje z postu ministerky financií SR.

Komora skritizovala, že poslanci Národnej rady SR neakceptovali jej požiadavky. „Oslovili sme každého poslanca, aby zvážil možnosť zvýšenia miezd o približne 150 eur, pretože inflácia 14 percent spôsobí, že k reálnemu zvýšeniu miezd vlastne ani nedôjde, a teda toto zvýšenie nepovažujeme za dostatočné,“ upozornila.

Komora tiež podotkla, že platy sa nezvyšujú sestrám v zariadeniach sociálnych služieb, ambulanciách či v agentúrach domácej ošetrovateľskej starostlivosti.

Parlament v stredu schválil zvýšenie miezd zdravotníkov. Okrem avizovaného zvyšovania miezd lekárov a sestier rieši aj platy ostatných zdravotníkov v ústavných zdravotníckych zariadeniach a ambulanciách záchrannej zdravotnej služby. Zohľadňovať sa po novom majú aj roky praxe. Zo 134 prítomných poslancov hlasovalo za návrh 132, proti jeden.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Schválené zvýšenie miezd neudrží sestry a pôrodné asistentky v systéme! Už teraz ich chýba 15-tisíc

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

Aktuálne