eReport.sk
Slovenský reprezentant Ivan Schranz si našiel nový klub
Ivan Schranz v zápase reprezentácie, foto:ig/schranz.i.

Schranz zažíva vydarený štart: Dúfal som, že sa vrátim v dobrej forme

Slovenský futbalový reprezentant Ivan Schranz zažíva úspešný štart do novej sezóny. Po úvodných troch zápasoch najvyššej českej súťaže sa so štyrmi gólmi usadil na čele tabuľky strelcov. Útočník pražskej Slavie verí, že si dobrú formu prenesie aj do nadchádzajúceho asociačného termínu, v ktorom národný tím čaká trojica duelov kvalifikácie MS 2022 proti Slovinsku, Chorvátsku a Cypru.

Schranz je dobre naladený

„Samozrejme, že so štartom novej sezóny som spokojný a rovnako som spokojný aj s mojimi štatistikami, gólmi a získanými bodmi do tabuľky. Na ihrisku nám nie vždy všetko funguje tak, ako by sme chceli. Po majstrovstvách Európy a prestupovom období nastali aj v Slavii zmeny a navyše sa niektorí hráči pripojili k mužstvu o čosi neskôr, keďže mali po Eure dovolenku. Potrebovali si oddýchnuť, keďže makali celý rok. Ešte sa zohrávame, dolaďujeme niektoré veci. Každým zápasom to je lepšie a lepšie, uviedol v rozhovore pre futbalsfz.sk Schranz, ktorý sa v dueli s Teplicami blysol hetrikom.

Po zranení vo výbornej forme

Po zranení, keď ho vyradil stehenný sval, sa tak vrátil na súťažné trávniky vo výbornej streleckej forme: „Dúfal som, že vrátim v dobrej forme a to ešte na Eure, ale tam som nestihol nastúpiť, bohužiaľ, ani na jeden zápas. Potom prišla príprava a vedel som, že ak ju odmakám na 100 percent, tak odmena príde. Návrat do zápasového kolotoča sa mi vydaril, čo ma veľmi teší.” Schranz prestúpil do Slavie v lete z Jablonca a v novom tíme sa rýchlo udomácnil. Aj vďaka jeho gólom si “zošívaní” držia stopercentnú bilanciu – po troch ligových zápasoch majú na konte deväť bodov.

Veľká konkurencia v útoku

„Verím, že som zapadol dobre, čo sa odzrkadľuje aj na ihrisku. Som vďačný aj za dôveru, ktorú som dostal a snažím sa ju odplácať najlepšie, ako viem. Skok to pre mňa nie je, keďže českú ligu poznám a súperi poznajú aj mňa,” poznamenal Schranz, ktorý má v útoku konkurenciu v podobe hráčov ako Stanislav Tecl, Jan Kuchta, Abdallah Sima a Michael Krmenčík: „Sú to skvelí chalani a najlepší hráči na svojich postoch v republike. To, že s nimi môžem hrať a súperiť s nimi na tréningu o miesto v zostave, ma posúva výkonnostne hore. Konkurencia je silná a počas každého tréningu a zápasu musím potvrdzovať, že na to mám, že do zostavy patrím.”

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Futbal

Aktuálne v športe

Politika

Celebrity

Šport