eReport.sk
Scholz tlmí vášne
Nemecký kancelár Olaf Scholz. Foto: tasr

Scholz tlmí vášne: Poďme diskutovať s aktivistami! TOTO vieme zaručiť do roku 2045

Nemecký kancelár Olaf Scholz vyzval v spore o tzv. vykurovací zákon na vecnú a pokojnú diskusiu. Priznal, že navrhovaná povinná výmena starých vykurovacích systémov je predmetom vnútrokoaličného sporu, v ktorom má podľa neho každá strana „trochu pravdu“. Cieľ je jasný, klimatická neutralita sa do roku 2045 musí dosiahnuť aj v stavebníctve, zdôraznil v sobotu (3. 6.) kancelár.

Scholz tlmí vášne

Návrh reformy energetického zákona stanovuje, že od začiatku roka 2024 by mali prakticky všetky nové vykurovacie systémy v budovách čerpať 65 % energie z obnoviteľných zdrojov. V praxi by to znamenalo zákaz inštalácie nových kotlov na olej a plyn. Predkladateľ zákona, minister hospodárstva Robert Habeck zo strany Zelených, tvrdí, že vláda zohľadní sociálne aspekty a transformáciu bude sprevádzať balík finančnej podpory v hodnote niekoľkých miliárd eur.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ruská armáda zrejme nedokáže udržať súčasnú intenzitu bojov na Ukrajine a tento rok tam pravdepodobne nedosiahne väčšie územné zisky
  2. Stoltenbergov apel z Bruselu
  3. Boris Pistorius
  4. Na Ukrajine treba dosiahnuť mier

Predmetom sporu

V rámci trojčlennej koalície proti plánu ostro vystupuje liberálna strana FDP. Pre jej výhrady sa návrh zákona, ktorý už schválil vládny kabinet v Berlíne, zatiaľ nedostal na prerokovanie do Bundestagu.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Scholz tlmí vášne: Poďme diskutovať s aktivistami! TOTO vieme zaručiť do roku 2045

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php