eReport.sk
Scholz ustúpil Kyjevu
Nemecký kancelár Olaf Scholz. Zdroj: tasr

Scholz apeluje na západné krajiny: Povojnová obnova Ukrajiny bude našou veľkou úlohou na desaťročia!

Povojnová obnova Ukrajiny bude pre svetové spoločenstvo úlohou na desaťročia. V sobotu to uviedol nemecký kancelár Olaf Scholz vo videoodkaze zverejnenom pred medzinárodnou konferenciou o obnove Ukrajiny v Berlíne, ktorá sa začne v utorok (25.10). TASR prevzala správu z agentúry DPA.

Úloha na desaťročia

„(Povojnová) obnova bude veľká, veľká úloha… Budeme musieť veľa investovať, aby to dobre fungovalo,“ povedal Scholz. Zdôraznil, že Ukrajina a Európska únia to nedokážu sami. „Môže to dokázať len celé svetové spoločenstvo, ktoré teraz podporuje Ukrajinu,“ dodal.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Americký prezident Joe Biden.
  2. Alexander Lukašenko (uprostred) si prezerá rôzne typy zbraní počas návštevy bieloruského vojenského výcvikového priestoru Obuz-Lesnovskij v piatok 21. októbra 2022.
  3. Zelenskyj žiada ďalšie zbrane
  4. Giorgia Meloniová na archívnej snímke z roku 2018
  5. Najhoršie je na tom Cherson
  6. Vlajka NATO - ilustračné foto
  7. Organizácia Spojených národov v noci na stredu potvrdila, že v utorok bola prerušená preprava obilnín na základe dohôd
  8. Dosluhujúca britská premiérka Liz Trussová.
  9. Bývalý dánsky premiér Anders Fogh Rasmussen na snímke s prezidentkou Zuzanou Čaputovou.
  10. Demokracia v ohrození

Podľa jeho slov je „dôležité, aby sme nielen konkrétne určili, čo je potrebné urobiť, kde je potrebné investovať a ako sa dá organizovať obnova, ale aby sme sa zamysleli aj nad tým, ako môže byť takáto obnova financovaná medzinárodným spoločenstvom, mnoho rokov, dokonca desaťročí“.

Scholz povedal, že spolu s predsedníčkou Európskej komisie Ursulou von der Leyenovou preto na konferenciu pozvali aj členov skupiny G7

Nemecko v súčasnosti predsedá tomuto zoskupeniu siedmich najvyspelejších ekonomík sveta, ktorého členmi sú aj Francúzsko, Taliansko, Japonsko, Kanada, Spojené štáty a Británia, pripomína DPA.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Scholz apeluje na západné krajiny: Povojnová obnova Ukrajiny bude našou veľkou úlohou na desaťročia!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti