eReport.sk
Karol III. pri zložení oficiálnej prísahy
Karol III. pri zložení oficiálnej prísahy. Zdroj: tasr/ap

Karol III. v utorok vymenuje Rishiho Sunaka za nového premiéra Británie

Britský kráľ Karol III. v utorok oficiálne vymenuje za britského premiéra novozvoleného lídra Konzervatívnej strany Rishiho Sunaka. TASR správu prevzala v pondelok z agentúry AFP, ktorá sa odvoláva na úrad britského premiéra na Downing Street.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Na kombosnímke zľava Boris Johnson a Liz Trussová, ktorá ho nahradila nielen v premiérskom kresle, ale aj v pozícii líderky strany.
  2. Len tak Rusko prehrá!
  3. Scholz ustúpil Kyjevu
  4. Liz Trussová.

Odchádzajúca premiérka Liz Trussová bude ešte v utorok o 9.00 h miestneho času (10.00 h SELČ) viesť zasadnutie vládneho kabinetu, píše Sky News. Neskôr ju v Buckinghamskom paláci ju prijme Karol III. Následne na stretnutie s kráľom príde i Sunak a o 11.35 h miestneho času má nový premiér vystúpiť s prejavom v sídle britského premiéra na Downing Street. Tento rozpis sa ešte môže meniť, píše Sky News.

Ohlasy zo zahraničia

 Predseda Európskej rady Charles Michel a predsedníčka Európskeho parlamentu (EP) Roberta Metsolová v pondelok zablahoželali novému lídrovi Konzervatívnej strany Rishimu Sunakovi. Obaja zdôraznili, že Brusel a Londýn potrebujú „stabilitu,“ aby mohli čeliť spoločným výzvam.

Metsolová pripomenula, že zákonodarný orgán EÚ sa zaviazal k „silnému a konštruktívnemu vzťahu so Spojeným kráľovstvom,“ a dodala: „V čase obrovských výziev potrebuje Európa politickú a ekonomickú stabilitu. Naše hlavné záujmy zostávajú rovnaké.“

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Karol III. v utorok vymenuje Rishiho Sunaka za nového premiéra Británie

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti