eReport.sk
Marián Kotleba a Milan Mazurek.
Marian Kotleba a Milan Mazurek. Foto: tasr

Saskári si rypli do Kotlebu a Mazureka: Marian, Miňo, poďte s nami do kina!

V slovenských kinách aktuálne hrajú film z obdobia druhej svetovej vojny Správa. Snímka pojednáva o téme holokaustu a koncentračných táborov. Mládežnícka platforma strany Sloboda a Solidarita, Mladí SaSkári, sa rozhodli film spropagovať a kurióznym spôsobom naň pozývajú aj extrémistické krídlo opozičných poslancov.

Saskári o Správe

Film známeho slovenského režiséra Petra Bebjaka pojednáva o životnom osude Alfréda Wetzlera a Rudolfa Vrbu. Dvojica totiž ušla z koncentračného tábora a podala o hrôzach, ktoré zažili aj verejné svedectvo. Silnej témy sa chytili aj mladí liberáli.

Viac zaujímavých článkov tu:

  1. Minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO).
  2. Predseda opozičnej ĽSNS Marian Kotleba.

Saskári pripomínajú, že ľudia, ktorí prišli o život v koncentračných táboroch boli nielen Židia či politickí oponenti, ale aj Slovania. Tí sa taktiež dostali na mušku čistiek nacistickej ideológie. „Skutočne choré. Čo je však ešte viac choré je to, že aj po takmer 80 rokoch od týchto zverstiev existujú ľudia, ktorí sú schopní nacistov obhajovať a velebiť. Najsmutnejšie je, že sú aj medzi nami, Slovákmi, ktorých chceli nacisti zotročiť a vyhubiť,“ píšu saskári na sociálnej sieti.

Lístky pre Mariana Kotlebu a Milana Mazureka – Foto: FB/MS

Lístky pre Mazureka aj Kotlebu

Liberáli tak narážajú na niektorých politikov, ktorí mali blízko k obdivu napríklad Slovenského štátu počas druhej svetovej vojny. Išlo najmä o ľudí okolo strany Mariana Kotlebu, ĽSNS. Nedávno sa od kotlebovcov odštiepilo aj kritické jadro „rebelov“ na čele s Milanom Mazurekom. Saskári si tak vzali na mušku práve túto časť politického spektra v slovenskej národnej rade a adresovali im uštipačnú poznámku.

„A keďže je v týchto kruhoch stále zaužívaným zvykom slepo nasledovať svojho voccu, rozhodli sme sa dvom voccom slovenských náckov kúpiť lístky do kina. Aby sa mohli na vlastné oči presvedčiť, čo za zverstvá tajne obdivujú. Tak čo, pán Kotleba, pán Mazurek, idete s nami do kina?“ – kopli si liberáli do extrémistov.

,“


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Saskári si rypli do Kotlebu a Mazureka: Marian, Miňo, poďte s nami do kina!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti