eReport.sk
Na snímke ministerka vnútra SR Denisa Saková na tlačovej konferencii po mimoriadnom rokovaní vlády SR v Bratislave 15. marca 2020.
Denisa Saková. Foto: tasr

Saková vysvetlila, prečo hlasovala proti záverečnej správe o Lučanskom: Pre mňa je to stále otvorené!

Kontrolná komisia zriadená v súvislosti s mimoriadnou udalosťou, pri ktorej došlo k úmrtiu bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského, v piatok na svojom poslednom zasadnutí prijala záverečnú správu. Z uvedenej správy vyplýva, že Komisia nezistila skutočnosti, ktoré by spochybňovali medializovanú verziu udalosti, v zmysle ktorej došlo k pokusu o samovraždu a následnému úmrtiu M. Lučanského, reagovalo ministerstvo spravodlivosti. Záverečnú správu však nepodporili všetci členovia komisie, ktorú zriadila šéfka rezortu spravodlivosti Mária Kolíková. Proti bola napríklad aj nezaradená poslankyňa a exministerka vnútra Denisa Saková.

“Dnes som hlasovala proti prijatiu správy komisie, ktorá riešila konanie príslušníkov Zboru väzenskej a justičnej stráže v prípade väzby a úmrtia vo väzbe generála Lučanského,” napísala Saková v piatok vo svojom statuse a vzápätí vysvetlila, prečo záverečnú správu o okolnostiach tragickej smrti generála Milana Lučanského nepodporila.

Denisa Saková a Milan Lučanský. Snímka zo slávnostného otvorenia Úradu hraničnej a cudzineckej polície SR v Dunajskej Strede zo 4. februára 2020. – Foto: tasr

“Komisia nemala postavenie orgánov činných v trestnom konaní a nedisponovala viacerými dôležitými dokumentami a správami z lekárskeho prostredia. Ďalej nedisponovala informáciami súvisiacimi s úkonmi orgánov činných v trestnom konaní, ktoré sa v dvoch trestných konaniach vedú na pokyn generálneho prokurátora,” napísala Saková.

V závere exministerka uviedla, že “celá záležitosť tak pre mňa naďalej zostáva otvorená a počkám na výsledky riadneho vyšetrovania.” Dodáva tiež, že dozorujúcemu prokurátorovi bude adresovať všetky moje pripomienky.

Zdroj: fb/denisa.sakova

“Komisia v prvom rade zisťovala, či je možné v prípade mimoriadnej udalosti zo dňa 29. decembra 2020 potvrdiť záver (alebo naopak vzniesť pochybnosti), ktorý bol prezentovaný ministerkou spravodlivosti Máriou Kolíkovou a bývalým generálnym riaditeľom ZVJS Milanom Ivanom. Podľa medializovanej informácie sa v tento deň M. Lučanský pokúsil o samovraždu, následne musel byť resuscitovaný a prevezený do nemocnice v Prešove, kde napokon 30. decembra 2020 zomrel,” informoval v piatok Peter Bubla z tlačového oddelenia Ministerstva spravodlivosti SR.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport