eReport.sk
Blaha je blázon
Predseda OĽANO Igor Matovič. Zdroj: tasr

KOMENTÁR Vitajte v slušnom svete Matoviča a iných, alebo od dezolátov a opíc až k Marte Jančkárovej


Nenávisť plodí len nenávisť. Povedal už Martin Luther King, Jr. Na začiatku by som rada uviedla, že vyhrážanie sa komukoľvek čímkoľvek je nielen trestným činom, ale i odsúdeniahodným skutkom. Najnovšia „kauza“ okolo novinárky Marty Jančkárovej je podľa mňa len smutným vyvrcholením všetkého, čo sa v našom štáte deje. A ako to už býva od čias Hamleta, „ryba vždy smrdí od hlavy.“

Od čias covidových

Niekedy tam sa začala naša spoločnosť trieštiť. Ľudia sa začali nielen jeden druhému vyhýbať(často na základe vládnych príkazov), ale i nenávidieť, zosmiešňovať a dehonestovať. Nielen medzi sebou. Robila tak i vláda Igora Matoviča.

Niekde tam začalo novodobé „kastovanie“„Si ok, si náš, ak sa necháš testovať, ak sa necháš očkovať, prestaneš kriticky uvažovať a budeš poslúchať.“ V opačnom prípade, si len „hnusný dezolát, hoaxer, odpad spoločnosti.“ Alebo aj opica..

Dospelo to až do bodu, kedy istý novinár zverejnil článok o tom, ako by mali „neočkovaní kvičať bolesťou ako svine na bitúnku.“ Nespomínam si, že by vtedy vystúpila pani prezidentka. Ani pán Matovič. Ticho. Bolo to proste v poriadku.

Ako inak, to mohlo dopadnúť v krajine, kde prezidentka „nerozumie vlastnému národu“, minister vojny nazýva ľudí, z ktorých daní ma každý mesiac plat, opicami. A tak. Alebo súkromná televízia odvysiela reportáž „Dezoláti v uliciach.“ A nezaostáva ani Matovič. Spasiteľ národa. „Za slušné Slovensko a nikdy inak!“

Keď nejdeš s nami, tak si proti nám

Takto nejako, plíživo a potichu, sme sa dostali až sem. Spoločnosť je hlboko rozdelená. Mám už dosť rokov, ale „takéto voľačo“ si nepamätám. Ak predstavitelia vlády nadávajú verejne svojim občanom, či už sú to tí, ktorí sa nedali očkovať, testovať, alebo tí, ktorí slepo nenasledujú naratív o „demokratickej a dobrej Ukrajine,“ alebo tí, čo volia opozíciu, nemôžu čakať, že táto nenávisť nesplodí len ďalšiu nenávisť.

Vitajte vo svete Igora Matoviča

Zo stoviek reakcií na „kauzu Jančkárová,“ ma zaujal práve Igor Matovič. Veď za „lepšie Slovensko, kde sa bude dobre žiť..“ Ex spasiteľ národa, na sociálnej sieti totiž opäť raz dokázal, kto začal s „deľbou“ Slovenska. A kto vniesol do spoločnosti toľko nenávisti, ako sa to nepodarilo všetkým predstaviteľom všetkých minulých vlád, dokopy.

„JE SUIS MARTA JANČKÁROVÁ. tak ako iní ľudia, aj novinári sú dobrí a zlí. Tí, ktorí pravdu hľadajú a tí, ktorí svoju “pravdu” vytvárajú. Tí, ktorí sú skutočnými nasledovníkmi odkazu Jána Kuciaka a tí, ktorí sa za neho len falošne skrývajú,“ napísal Matovič, 27.2.2023.

Netrvalo to dlho, a prišla „deľba.“

Dobrý a zlý novinár

„Žijeme dobu falošnú. Nie je podstatná pravda a spravodlivosť, kľúčové je zdanie. A tak sa za novinársky preukaz skrývajú ľudia, ktorí so schopnosťou byť spravodlivý či hľadať pravdu nemajú za máčik nič spoločné … a tak robia veľmi zlé meno celej novinárskej obci … a preto ľudia na Slovensku európsky rekordne nedôverujú novinárom a rekordne svetovo veria hoaxom a konšpiráciám.

Výraznú väčšinu slovenských médií vlastnia oligarchovia, ktorí majú svoje zvrhlé záujmy. Záujmy, do ktorých im nezapadá hnutie, ktoré zásadne zo spoločného nekradne a radšej dáva rodinám s deťmi.

A to je skutočný dôvod až živočíšnej nenávisti zo strany úplatných novinárov, ktorú voči mne a OĽANO odo dňa volieb šíria. Kazíme biznis ich chlebodarcom, tak treba zneužiť silu médií a kazítko so skorumpovaného systému vytlačiť von,“ napísal o pár hodín.

Dilino a trúba

Tieto dni neváhajú niektorí z nich skĺznuť k úplnému dnu. Najprv jeden dilino začal deň po 5tom výročí šíriť, že podľa Matoviča je dobrý novinár len mŕtvy novinár … a teraz iná trúba robí mňa zodpovedného z útokov Blahových trolov voči Jančkárovej … a to akurát tá, ktorá samotnou Jančkárovou pohŕda, lebo nechce hrať podľa ich manipulatívnych pravidiel “hry” … tá, ktorá sa svojej kolegyne zastala až po troch dňoch od útoku,“ dodal.

Hlavne slušne!

A sme doma. Novinári, tak ako iní ľudia, si ochranu zaslúžia. Ale len, ak sú „dobrí.“ Kto dobrý je a kto nie, posúdi sám mág slušného slova. A spôsobov. (Už chýba len pán Naď a pán Krúpa)

Treba si aj pripomenúť iný výrok pána Matoviča. Ktorý verejne vyhlásil v relácii Braňa Závodského. O tom, ako „on bude všetkých zlých novinárov dávať dole. jedného po druhom.“

Keď politik vyhlási, že pôjde po nich, tak musí vedieť, že robí z ľudí terče a v internetovom dave budú nasledovať vulgárne vyhrážky a zastrašovanie,“ napísala včera na sociálnej sieti Zuzana Čaputová. Slová venovala strane Smer-SD. Akú cenu za demokraciu práve preberala keď chcel novinárov „dávať dole“ ex Spasiteľ národa, si žiaľ narýchlo nespomeniem..

Nenávisť plodí len nenávisť

A spomeňme si aj na horšie veci. Na „našich chlapcov Apačov.“ Áno, zdanlivo to s touto témou nič nemá. Alebo áno. Aspoň my niektorí si ešte pamätáme, ako sa verejne týchto pánov zastávala prezidentka. Minister vnútra, Matovič, Remišová.

Či ani nie tridsaťročný štátny tajomník z OĽANO. Keď tvrdil, že „veď to sú len také krčmové reči chlapské. A že veď aj doma sa každý takto rozpráva.“

Tieto reči boli o tom, ako podpáliť auto, alebo komu z držaných vo väzbe by „dokúpili lano.“ Kto by „si to mohol hodiť.“ A tak. Títo ľudia boli aj za tieto reči povýšení.

Odbočka..

O otázke, ktorá sa mi derie na jazyk, ako chcú naši „slušnoľudia“ z vlády a paláca, zabezpečiť zásady právneho štátu, v ktorom u každého obvineného stále platí prezumpcia neviny. Ideme si vážne myslieť, že vyšetrovateľ, ktorý hovorí o tom, že by tomu, koho trestnú činnosť má nezávisle, objektívne a v súlade so zákonom vyšetriť, „kúpil lano, aby sa už konečne za.ebal,“ naozaj bude postupovať objektívne? Ok. len potom si neberme do úst slovo „demokracia,“ či „právny štát.“

Záverom

Takto nejako, plíživo a potichu, sme sa dostali až sem. Nemýľme sa.

Nadávať niekomu do „dezolátov, opíc, trúb, dilinov, štetiek„(Igor Matovič o Petrovi Pellegrinim 20.2.2023 na sociálnej sieti) nie je v poriadku. Ani mlčať, keď to nie sú tí ľudia, ktorým sa rozumie..

A vedie to až sem. Spoločnosť sa takto nerozdelila sama. Možno by miesto „vylievania ďalších kýblov špiny,“ bolo na čase, aby si naši mocipáni vstúpili do svedomia..

Zdroj: Fb IM

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

KOMENTÁR Vitajte v slušnom svete Matoviča a iných, alebo od dezolátov a opíc až k Marte Jančkárovej

Odoberať
Upozorniť na
14 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: