eReport.sk
Ruský prezident Vladimir Putin. Foto: tasr

Ruský prezident prelomil mlčanie: TOTO si myslí o väzňoch, ktorí zahynuli na Ukrajine

Ruský prezident Vladimir Putin v piatok vyhlásil, že ruskí väzni, ktorí zahynuli na Ukrajine, sa očistili v očiach spoločnosti a splatili jej dlh. Ruská armáda a žoldnierska spoločnosť Vagnerova skupina potrebovali doplniť bojovníkov na fronte na Ukrajine, preto verbovali mužov z ruských trestaneckých kolónií.

,,Sú mŕtvi,“ povedal Putin počas stretnutia s vojakmi odvysielaného v televízii a myslel tým väzňov, ktorí zomreli vo vojne na Ukrajine. ,,Každý môže urobiť nejaké chyby, aj oni ich v minulosti urobili. Ale položili životy za vlasť a úplne sa očistili,“ uviedol Putin na stretnutí s vojakmi, ktorí bojovali na južnom fronte Ukrajiny neďaleko obce Urožajne. Po krátkom rozhovore s vojakmi si minútou ticha uctil padlých väzňov.

Rusi odrazili ukrajinský útok

Ruský prezident vyhlásil, že vojaci, ktorí bojovali pri Urožajnom, sú ,,symbolickým príkladom odvahy a hrdinstva“. Podľa ministerstva obrany tam Rusi odrazili ukrajinský útok. Odsúdencov údajne využívali v krutých bojoch o mesto Bachmut na východe Ukrajiny ako potravu pre delá.
Podľa medzinárodných odborníkov v niektorých prípadov väzňov naverbovali do bojov na Ukrajine pomocou vyhrážok a zastrašovania.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Polícia, logo
  2. Na ilustračnej snímke plynovody v spoločnosti Eni.

Niektorí z bývalých väzňov

Mnohí odborníci a kritici Kremľa vravia, že rehabilitovanie a opätovné začlenenie traumatizovaných bývalých vojakov je pre Rusko veľký problém. Niektorí z bývalých väzňov vracajúcich sa z frontu páchajú nové zločiny. Ruské úrady si už tradične ctia vlastenectvo a kultúru sebaobetovania, preto si napríklad veľkolepo pripomínajú sovietske víťazstvo v druhej svetovej vojne.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ruský prezident prelomil mlčanie: TOTO si myslí o väzňoch, ktorí zahynuli na Ukrajine

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php