tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
vojaci
Ilustračné foto: tasr/ap

Ruský minister obrany: Budeme pokračovať v operácii, kým nedosiahneme stanovené ciele

Rusko bude pokračovať vo vojenskej ofenzíve na Ukrajine, kým „nedosiahne svoje ciele“, povedal v utorok ruský minister obrany Sergej Šojgu.

„Ruské ozbrojené sily budú pokračovať vo vedení špeciálnej operácie, kým sa nedosiahnu stanovené ciele,“ povedal Šojgu na tlačovej konferencii odvysielanej ruskou štátnou televíziou.

Moskva uvádza ako cieľ demilitarizáciu Ukrajiny

Šéf silového rezortu ďalej uviedol, že cieľom Moskvy je „demilitarizácia a denacifikácia“ Ukrajiny, ako aj údajná ochrana Ruska pred „vojenskou hrozbou“, ktorú podľa neho vytvorili západné krajiny. „Našou hlavnou úlohou je chrániť Ruskú federáciu pred vojenskou hrozbou, ktorú predstavujú západné krajiny, snažiace sa využiť ukrajinský ľud v boji proti našej krajine,“ tvrdil Šojgu, ktorý vojenskú inváziu naďalej označoval ako „špeciálnu operáciu.“

Na videosnímke vydanej 10. februára 2022 raketový systém S-400 rozmiestnený v bieloruskej Brestskej oblasti počas rusko-bieloruských manévrov

Minister obrany Sergej Šojgu avizoval pokračovanie operácii – Foto: tasr/ap

Šojgu tvrdí, že Rusko prijalo všetky opatrenia na ochranu životov civilistov

Šéf rezortu obrany ďalej konštatoval, že ruská armáda neokupuje ukrajinské územie a prijíma všetky opatrenia na ochranu životov a bezpečnosti civilistov. „Chcel by som zdôrazniť, že útoky sú vykonávané len na vojenské ciele a výlučne vysoko presnými zbraňami,“ dodal minister.

Bude vás zaujímať:

  1. Prezidentka Zuzana Čaputov
  2. Juraj Šeliga
  3. Expremiér a súčasný podpredseda Bezpečnostnej rady Ruskej federácie Dmitrij Medvedev.

Ukrajinské úrady medzičasom informovali, že Rusko pokračuje v raketových útokoch aj s použitím salvových raketometov typu GRAD. Ide o systém, ktorý má nižšiu presnosť než delostrelectvo a podľa vojenských expertov sa nedá označiť za presnú zbraň.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ruský minister obrany: Budeme pokračovať v operácii, kým nedosiahneme stanovené ciele

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku