eReport.sk
Majiteľ futbalového klubu Chelsea Londýn Roman Abramovič.
Majiteľ futbalového klubu Chelsea Londýn, rusko-izraelský podnikatel židovského původu, Roman Abramovič. Foto: tasr/ap

Ruský majiteľ Chelsea Abramovič musí kvôli sankciám predať klub: Peniaze nasmeruje na Ukrajinu!

Sankcie voči Ruskej federácii a jej občanom sa nedotýkajú len tých, ktorí rozhodovali o agresii a vojenskom vpáde na Ukrajinu, ale aj tých, ktorí mali s ruským prezidentom Vladimírom Putinom viac, alebo menej priame vzťahy. Je naviac vysoko pravdepodobné, že opatrenia západného sveta voči Rusku sa dotknú aj obyčajných ruských občanov zo strednej a nižšej príjmovej skupiny.

Roman Abramovič je ruský oligarcha, ktorý v roku 2003 kúpil futbalový klub FC Chelsea Londýn. Aj keď má londýnsky klub za sebou relatívne bohatú históriu, na totálne futbalové výslnie sa dostal až vďaka Abramovičovi a jeho rozsiahlym investíciám do klubu. Klub kúpil za 140 miliónov libier a jeho odhadovaná hodnota sa počas éry oligarchu vyšplhala až na 2,5 miliardy libier. Jedna z vecí, ktoré boli Abramovičovi dlhodobo vyčítané je fakt, že na kúpu, rast a fungovanie veľkoklubu čerpal peniaze z ropného biznisu a má údajne aj nadštandardný vzťah s Putinom.

Peniaze z predaja pošle na Ukrajinu

Abramovič sa pre oficiálnu stránku klubu vyjadril, že peniaze z predaja nasmeruje na Ukrajinu. Pôvodne to mala byť časť z tejto sumy, no podľa Abramovičovho vyjadrenia na Ukrajinu pošle celý výťažok z predaja klubu: „Poveril som tím, aby vytvoril charitatívnu nadáciu, kde skončia všetky prostriedky z predaja. Bude slúžiť na poskytovanie finančných prostriedkov na naliehavé a okamžité potreby obetí, ako aj na dlhodobé projekty na obnovu krajiny.“

Urobil to vraj pre klub

Miliardár tvrdí, že vždy činil kroky, ktoré boli v najlepšom záujme londýnskeho klubu a ako najlepší krok v prospech víťaza poslednej edície Ligy Majstrov a Majstrovstiev sveta klubov momentálne vyhodnocuje jeho predaj.

„Ako som už vyhlásil, vždy som robil rozhodnutia so záujmom toho najlepšieho pre klub. Momentálne to znamená predať klub. Verím, že je to v záujme fanúšikov, zamestnancov, sponzorov i partnerov,“ dodal Abramovič.

Klub chce kúpiť turecký boháč

Ako sme vás informovali, aktuálne sa FC Chelsea chce zmocniť miliardár z Turecka. Stavebný, energetický a technologický magnát Muhsin  Bayrak prezradil, že predložil oficiálnu ponuku na odkúpenie “The Blues”.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Arjen Robben, ukončil hráčsku kariéru
  2. Miliardár Roman Abramovič.
  3. Na archívnej snímke z 22. marca 2014 Roman Abramovič.
  4. Turecký miliardár Muhsin Bayrak


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ruský majiteľ Chelsea Abramovič musí kvôli sankciám predať klub: Peniaze nasmeruje na Ukrajinu!

Futbal

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti