eReport.sk
Ruský prezident Vladimir Putin
Na ruského prezidenta Putina vydal ICC medzinárodný zatykač. Foto: tasr/ap

RUSKO zakázalo vstup na svoje územie ďalším Američanom vrátane Obamu!

Rusko v piatok vyhlásilo, že v reakcii na sankcie zavedené Washingtonom zakázalo vstup do krajiny 500 Američanom. A to aj vrátane bývalého prezidenta USA Baracka Obamu. TASR o tom informuje na základe správy agentúry AFP.

,,Ako odpoveď na protiruské sankcie, ktoré pravidelne uvaľuje administratíva (amerického prezidenta Joea) Bidena…, je vstup do Ruskej federácie zakázaný 500 Američanom,“ uviedlo ministerstvo zahraničných vecí v Moskve. S tým, že na zozname je aj Obama. Moskva v piatok tiež oznámila, že opätovne odoprela konzulárnu návštevu zadržiavanému americkému novinárovi Evanovi Gershkovichovi. Po tom, čo Washington odmietol vydať víza niektorým ruským novinárom.

Zadržaný pre špionáž

,,Požiadavka veľvyslanectva USA v Moskve na konzulárnu návštevu u reportéra Evana Gershkovicha, ktorý bol zadržaný pre špionáž, bola opäť zamietnutá,“ potvrdil podľa AFP ruský rezort diplomacie.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Čaputová v patovej situácii
  2. Patrick Linhart

Reakcia na zamietnutie

Ministerstvo ďalej uviedlo, že toto rozhodnutie bolo reakciou na zamietnutie víz pre ruských novinárov. Tí mali minulý mesiac sprevádzať ruského ministra zahraničných vecí Sergeja Lavrova na ceste do sídla OSN v New Yorku.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

RUSKO zakázalo vstup na svoje územie ďalším Američanom vrátane Obamu!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php