eReport.sk
Ilustračná snímka, foto:tasr

Rusko na Ukrajine opäť použilo hypersonické rakety Kinžal, zničilo sklad paliva

Rusko v nedeľu oznámilo, že na Ukrajine opäť použilo svoje najnovšie hypersonické rakety Kinžal, ktorými zničilo sklad paliva na juhu krajiny. TASR správu prevzala z agentúry AFP.

„Letecké raketové systémy Kinžal (Dýka) s nadzvukovými balistickými raketami zničili veľký sklad paliva a mazív ukrajinských ozbrojených síl pri meste Konsťantynivka v Mykolajivskej oblasti,“ uviedlo vo vyhlásení ruské ministerstvo obrany.

Ruský rezort obrany dodal, že sklad bol využívaný predovšetkým na zásobovanie ukrajinských obrnených vozidiel operujúcich na juhu krajiny. Kinžal je hypersonická balistická raketa typu vzduch-zem s udávaným doletom 2000 kilometrov. Je určená na ničenie pozemných alebo námorných cieľov. Odpaľovaná môže byť zo stíhačiek MiG-31 a strategických bombardérov Tu-22M3M.

Raketa je manévrovateľná v každej fáze letu. Môže niesť konvenčnú alebo jadrovú hlavicu

Rakety Kinžal ruská armáda prvýkrát použila v ukrajinskom konflikte v piatok na zničenie podzemného skladu zbraní na západe krajiny v blízkosti hraníc s Rumunskom, ktoré je členským štátom Severoatlantickej aliancie. Ukrajinská armáda v sobotu agentúre AFP potvrdila zasiahnutie skladu, uviedla však, že „nemá informácie o type rakety“.

Ruské ministerstvo obrany tiež oznámilo, že v sobotu večer a v nedeľu ráno použilo rakety dlhého doletu Kalibr odpálené z Čierneho mora pri útoku na továreň v meste Nižyn ležiacom v Černihivskej oblasti na severe Ukrajiny, kde sa opravujú obrnené vozidlá.

Zdroj: Tasr/afp


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rusko na Ukrajine opäť použilo hypersonické rakety Kinžal, zničilo sklad paliva

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre