eReport.sk
Ilustračné foto:shutterstock

Rusko na olympijských hrách nebude môcť súťažiť pod svojou vlajkou

Ruskí športovci a tímy budú vystupovať na najbližších dvoch olympijských hrách v Tokiu a Pekingu pod hlavičkou Ruského olympijského výboru (ROV).

Krajina dostala zákaz účasti na hrách po odhalení štátom podporovaného dopingu. V piatok o tom informoval Medzinárodný olympijský výbor (MOV). Ten sa na označení športovcov z Ruska, ktorí splnili kritériá na účasť pod piatimi kruhmi a nemajú dopingovú minulosť, dohodol so Svetovou antidopingovou agentúrou (WADA). Športový arbitrážny súd (CAS) v decembri potvrdil zákaz pre Rusko a to, že športovci z krajiny sa nemôžu zúčastniť na hrách pod ruskou vlajkou a v prípade víťazstva im nezaznie národná hymna.

Zákaz platí na tohtoročnú olympiádu v Tokiu a na zimné hry v Pekingu 2022. MOV sa s WADA dohodol na názve, pod ktorým budú vystupovať ruskí športovci, aby sa vyhol označeniu “neutrálni”. Namiesto národnej vlajky budú mať na dresoch znak Ruského olympijského výboru, zatiaľ sa však nerozhodlo, aká melódia zaznie namiesto ruskej hymny. Informovala agentúra AP.

Zdroj: tasr

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Správy

Celebrity

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.