eReport.sk
Kirgizský prezident Sadyr Žaparov
Kirgizský prezident Sadyr Žaparov. Foto: wikipedia

Rusko bude rozvíjať svoje vojenské zariadenia v Kirgizsku

Rusko bude „rozvíjať“ svoje vojenské objekty na území stredoázijského spojenca Kirgizska. Po rozhovoroch lídrov oboch krajín v Moskve to oznámil Kremeľ. Informovala o tom agentúra AFP, od ktorej TASR správu prevzala.

„Hlavy štátu zdôraznili dôležitosť posilnenia ozbrojených síl Kirgizskej republiky a rozvoja ruských vojenských zariadení na jej území,“ uviedol Kremeľ vo vyhlásení.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Tie isté problémy ako na Slovensku?
  2. Ďalšie zbrane na Ukrajinu
  3. Stojí za tým Progresívne Slovensko?
  4. Zelenskyj sa prihovoril k občanom

Nová úroveň integrácie

Rusko využíva v Kirgizsku v rámci vojenskej spolupráce leteckú základňu pri metropole Biškek. Rovnako aj testovaciu základňu námorných síl na jazere Issyk-kuľ a viacero ďalších objektov.

Kirgizský prezident Sadyr Žaparov sa stretol s ruským prezidentom Vladimirom Putinom deň pred oslavami Dňa víťazstva. Žaparov bude jedným z niekoľkých zahraničných lídrov, ktorí si tento rok pozrú vojenskú prehliadku na moskovskom Červenom námestí, píše AFP.

Kremeľ vo vyhlásení uviedol, že obe krajiny tiež očakávajú prehĺbenie svojej vojensko-technickej spolupráce i hospodárskych a kultúrnych vzťahov, aby „dosiahli novú úroveň integrácie“.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rusko bude rozvíjať svoje vojenské zariadenia v Kirgizsku

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php