eReport.sk
Nigel Farage
Nigel Farage. Foto: tasr/ap

Nigel Farage: Rusko bolo k vojne na Ukrajine vyprovokované, túto vojnu sme vyprovokovali my


Britský politik Nigel Farage vyhlásil, že EÚ a NATO „vyprovokovali“ ruskú inváziu na Ukrajine tým, že sa rozšírili na východ.  „Túto vojnu sme vyprovokovali my. Samozrejme, že je to jeho vina; použil to, čo sme urobili, ako výhovorku,“ uviedol Farage, líder pravicovej strany Reform UK.

Rusko bolo k vojne vyprovokované

Farage je jedným zo zahraničných politikov, ktorý sa netají svojím pozitívnym názorom na lídra Ruskej federácie. Na otázku, čo si myslí o invázii na Ukrajinu a či obdivuje ruského prezidenta Vladimira Putina, Farage povedal, že osobne ho nemá rád, ale „obdivuje ho ako politického činiteľa“, pretože má nad Ruskou federáciou „kontrolu“.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Kontroverzná správa
  2. Štátny tajomník MO Igor Melicher
  3. Budú brať na vojnu aj deti
  4. Washington-Biely dom

O tom, prečo Putin napadol Ukrajinu, Farage povedal: „V roku 2014 som vystúpil v Európskom parlamente a povedal som: Na Ukrajine bude vojna. Prečo som to povedal? Bolo mi jasné, že neustále rozširovanie NATO a EÚ smerom na východ dáva tomuto človeku dôvod, aby povedal: Zase si idú po nás.“

„Túto vojnu sme vyprovokovali my. Samozrejme, že je to jeho vina; použil to, čo sme urobili, ako výhovorku,“ uviedol Farage, líder pravicovej strany Reform UK.

Brexit mohol byť prospešný

Konzervatívci, labouristi a liberálni demokrati Faragea dlhodobo obviňujú z obhajovania ruského prezidenta. Britský premiér Rishi Sunak začiatkom júna povedal, že je „jednoznačne smiešne“ obviňovať Západ z rusko-ukrajinského konfliktu.

Farage tiež povedal, že ak by krajinu viedol on, brexit by bol pre Spojené kráľovstvo hospodársky prospešný.

TASR informuje podľa piatkovej správy denníka The Guardian

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nigel Farage: Rusko bolo k vojne na Ukrajine vyprovokované, túto vojnu sme vyprovokovali my

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne