eReport.sk
Ruská propaganda?
Pochod za mier v Nitre. Zdroj: Fb P. Božík

VIDEO Mainstream ich vydáva za ruskú propagandu. Zmapovali sme slovenské pochody za mier!

Ruská propaganda? Pre náš mainstream určite. A tak sme ich zmapovali. Resp. niektoré z nich. Slovenské mierové pochody nemajú konkrétneho organizátora. Stáť za nimi majú občianski aktivisti. Podľa informácií, ktorými disponuje naša redakcia, by za protestami mali byť viaceré známe osobnosti verejného diania, najmä politológ a analytik Ján Baránek. Protesty na Slovensku začali 6. februára tohto roku, končiť by mali tým posledným- bratislavským. Konať sa bude 3. marca. Vo videu si môžete pozrieť zostrih tých doterajších. V článku taktiež nájdete videá z jednotlivých miest.

Žilina

Mierový pochod sa v Žiline uskutočnil 14. 2. 2023. Podľa videa portálu Žiliňák, bola na ňom hojná účasť. Ľudia skandovali heslá ako „V jednote je sila,“ „Preč z EÚ,“ či „My chceme mier.“ Na každom proteste tiež zaznie Slovenská hymna.

„Stretol som tam veľa známych, o ktorých by som si nepomyslel, že sa takého podujatia zúčastnia. Jednoznačne, POCHOD ZA MIER má obrovský význam. Pokojnou cestou bez politikov otvárať ľuďom oči a zjednocovať sa,“ napísal jeden z účastníkov protestu.

Prievidza

Protest v Prievidzi zdieľal na youtube profil s názvom Šarišská dŕžava. A to so súhlasom OZ Národný Snem Jednoty Slovenska. Mierový pochod sa tam konal 17. februára. Účasť bola opäť hojná. Akoby povedali v RTSV alebo Markíze „pár desiatok.“.)

„Mier tu má byť nielen pre nás pre ľudí. Ale i pre našu planétu. Zabudli sme na to, čo nám dáva príroda? Zabudli sme na to, čo nám dáva naše krásne Slovensko? Prečo nás niketo ťahá do vojny?,“ zaznelo okrem iného na proteste.

Banská Bystrica

V strede Slovenska sa na námestí stretlo tiež množstvo účastníkov. Pochod sa tu konal 11. februára. Jeden občianskych aktivistov na proteste pripomenul i fakt, ktorí veľmi radi ignorujú naši vládni predstavitelia, prezidentka i mainstream.

„Rusko vtrhlo na Ukrajinu. Ale treba povedať i to, prečo sa tak stalo. Osem rokov Európa tolerovala vraždenie nevinných ľudí na Donbase. A to vlastnou- ukrajinskou vládou. Vlastnou armádou. Veď už aj Merkelová sa priznala, že Minské dohody boli podvod. A mali byť len získaním času na vyzbrojenie Ukrajiny.“

Mainstream

O mierových pochodoch v našom mainstreame nie je veľa zmienok. Pravda o nich napísala: Tvrdia, že chcú mier. Ich pochody sú však hlásnou trúbou Putina.“

Vyjadril sa pre nich i odvolaný minister Káčer, ktorý rád všetkých, čo neadorujú Zelenského, alebo nedajbože chcú mier, posiela do r*ti.

Nuž, nedá mi nepsomenúť, že jeho štátny tajomník, pán Stančík z OĽANO sa nedávno v relácii Téma dňa vyjadril, že nás vlastne neoslobodili Sovieti. Resp., „vojská Sovietskeho zväzu nás oslobodili len vďaka americkým tankom.“ ( tak ešte, že tu teda bojujeme s tou „ruskou propagandou a tým, ako Rusi prekrúcajú históriu“..)

„Priznám sa, že ľudsky týmto protestom ani protestujúcim nerozumiem. Nedáva mi zmysel ísť na protest za mier s ruskou či sovietskou vlajkou okolo ramien. Veď to je vlajka agresora.“

odvolaný minister Káčer pre Pravdu

Aktuality spolu s Grigorijom Mesežnikovom dokonca tvrdia, že tieto mierové pochody u nás platí a organizuje ruská tajná služba.

Pochody za mier sa však nekonajú len u nás. Ale napríklad i vo Veľkej Británii., v Českej republike, či Nemecku. Dnes sa taký koná v Berlíne. Preto by ma zaujímalo, či ruské tajné služby a Putin organizujú tieto pochody aj v iných štátoch. Alebo len na Slovensku…

Ruská propaganda?

A tiež, kedy mier prestane byť zakázané slovo. Kedy budú všetci, ktorí si stačili všimnúť, Edelweis a oslavy Banderu, považovaných za „úbohé obete dezinformácií.“ Alebo nebezpečných šíriteľov „prokremeľských lží.“

A kedy sa spamätajú nielen naši mocipáni. Bude to skôr, ako začne 3. svetová vojna? Uvidíme..

Zdroj: youtube-Šarišská dŕžava, zvtv, Žiliňák, Archa, The Sun, FB P. Božík,

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Mainstream ich vydáva za ruskú propagandu. Zmapovali sme slovenské pochody za mier!

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne