eReport.sk
Mŕtveho civilistu a ďalších zranených hlásia po údajnom ostreľovaní ukrajinskými vojakmi aj na ruskom území. Ilustračné foto: tasr/ap

Rusi obvinili Ukrajinu z ostreľovania ich dediny. Hlásia jedného mŕtveho

Vojna na Ukrajine má, zdá sa, obete aj na ruskom území. Podľa Ruska bola ostreľovaná ich dedina, pričom je hlásený jeden mŕtvy a šesť zranených.


Gubernátor Belgorodskej oblasti Viačeslav Gladkov v stredu povedal, že v dôsledku ukrajinského ostreľovania ruskej dediny Solochi v tejto pohraničnej oblasti prišiel o život jeden civilista a šiesti ďalší utrpeli zranenia. Informovala o tom podľa TASR agentúra AP.

Podľa Ukrajiny je incident akosi karmou

Gladkov v príspevku zverejnenom na platforme Telegram tiež uviedol, že v dedine bol v dôsledku ostreľovania čiastočne zničený jeden z domov. Dodal, že tamojších obyvateľov evakuujú do bezpečia. Situáciu v Belgorodskej oblasti pritom označil za vôbec „najťažšiu“ odvtedy ako ruský prezident Vladimir Putin vyslal 24. februára ruské vojská na Ukrajinu.

Bude vás zaujímať:

  1. Britský premiér Boris Johnson.
  2. Na archívnej snímke z 3. novembra 2021 vysoká komisárka Organizácie Spojených národov (OSN) pre ľudské práva Michelle Bacheletová.


Rusko v ostatných týždňoch obvinilo Ukrajinu z ostreľovania viacerých ruských dedín a obcí ležiacich v pohraničných oblastiach. Kyjev sa k útokom priamo neprihlásil, poradca ukrajinského prezidenta Mychajlo Podoľak však nedávno označil takéto incidenty za „karmu“. Deklaroval pritom, že „Ukrajina sa bude brániť akýmkoľvek spôsobom“, aj útokmi „na vojenské sklady a základne“.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rusi obvinili Ukrajinu z ostreľovania ich dediny. Hlásia jedného mŕtveho

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti