eReport.sk
Ilustračné foto: Shutterstock

Rozvášnený dav brutálne zavraždil Taliana

Polícia zatkla v piatok piatich obyvateľov mestečka Santa Ana de Yusguare ležiaceho na juhu Hondurasu za účasť na brutálnej vražde občana Talianska. Po ďalších podozrivých sa pátra, uviedli agentúry AP a DPA.

Obeť bola identifikovaná ako Giorgio Scanu. Na videu kolujúcom na sociálnych sieťach a zachytávajúcom štvrtkový lynč je vidieť, že dom, v ktorom Scanua žil, obkľúčili desiatky nahnevaných ľudí, pričom niekoľkí vošli dovnútra a začali naňho útočiť kameňmi, mačetami a palicami. Dav následne podpálil aj Talianovo auto a časť jeho domu.

Lynču mala podľa miestnych úradov predchádzať hádka Scanua s obyvateľom mestečka, ktorý mal poškodiť jeho majetok, pričom Talian ho usmrtil. Podľa denníka El Heraldo išlo o bezdomovca, ktorého Talian ukameňoval, pretože spílil strom na jeho pozemku. Hnev miestnych vyvolalo to, že polícia Taliana okamžite nezatkla, hoci bolo naňho podané trestné oznámenie.

Polícia v reakcii uviedla, že vo veci sa začalo vyšetrovanie, ale Talian nebol okamžite zatknutý, pretože sa zhromažďovali dôkazy.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport