eReport.sk
Anna Belousovová Foto: tasr

Rozpálená Belousovová: Naštvalo ma, že nový minister je môj kaderník

Svoj návrat do politiky nevylučuje, ale ako tvrdí, ani ho sama nechystá. Bývalá poslankyňa parlamentu za SNS Anna Belousovová je aktuálne členkou mestského zastupiteľstva v Čadci, no na sociálnej sieti sa pravidelne kriticky vyjadruje aj k aktuálnej politickej situácii. Vládu prirovnáva k opiciam z filmu Planéta opíc a keď počuje o ministrovi školstva Branislavovi Gröhlingovi, vždy sa naštve.

Národniarka vraví, že politiku komentuje preto, lebo jej zasahuje do jej občianskeho života. Vrcholova politika je podľa nej za súčasnej vlády mimoriadne nekvalitná a nemá pre ňu dobrého slova. „Vyjadrujem sa k veciam, ktoré sa ma dotýkajú ako občana. Politika tak povediac prichádza za každým z nás, pretože každého jedného na Slovensku sa dotýka fakt, že táto vláda “dovrzala” za necelý rok všetko, čo sa dalo. Prečo by som mala práve ja čušať?” vysvetľuje Belousovová a dodáva, že jej statusy sú také populárne preto, lebo rovnaké pocity s ňou zdieľajú aj iní ľudia.

Belousovová stála roky po boku Jána Slotu. – Foto: tasr

Politička, ktorá pred rokmi odišla zo Slovenskej národnej strany po sporoch s Jánom Slotom, vraví, že za jej aktivitou na sociálnej sieti netreba hľadať snahu opätovne sa zviditeľniť, aj keď svoj návrat do politiky nevylučuje. „To nezávisí len odo mňa. Nič nevylučujem, ale ani nejakým spôsobom nechystám. Ani za tým nič takéto netreba hľadať,” ozrejmila.

Rozum mi to neberie

Aj keď za roky v parlamente toho zažila mnoho, tvrdí, že to čo predvádza terajšia vláda nečakala. „Nikdy som si nevedela predstaviť, že by sa druhým najvyšším ústavným činiteľom stal niekto ako Boris Kollár. Človek s takou minulosťou, prítomnosťou a „morálnymi” hodnotami,” zdôvodnila svoju rozhorčenosť Belousovová. „Alebo, že sa Matovič stane predsedom tejto vlády. Ja keď mám povedať „premiér Matovič” tak mi to akosi neprechádza cez ústa. Jednoducho rozum mi to neberie,” doplnila s tým, že to čo mu stačilo ako opozičnému krikľúňovi už nestačí vo funkcii premiéra.

Poslanec Igor Matovič ukázal v roku 2010 novinárom na chodbe parlamentu, kam smerovala facka od Belousovovej. – Foto: tasr

V roku 2010 dala Matovičovi, ktorý bol vtedy obyčajný poslanec, po konflikte v parlamente legendárnu facku. „S odstupom času keď pozerám čo stvára teraz, tak začínam ľutovať, že som mu vtedy nedala dve a poriadne pretože vtedy to bola len taká symbolická,” zaspomínala si národniarka. Poukázala tiež na niekoľkokolové plošné testovanie. „On si tak zmyslel a dotlačil a možno aj dovydieral svojich koaličných partnerov k tomu, že radšej mlčia a držia si svoje korytá, ako by mu povedali normálne na rovinu, že robí hlúposti a niekedy aj hanbu” uviedla s tým, že vo fungujúcom štáte by mal byť za to Matovič trestne stíhaný.

Čo je veľa, to je moc

Prekvapivo sa však exposlankyni vzbúri v žilách krv aj pri šéfovi rezortu školstva. „Minister školstva Branislav Gröhling je slovné spojenie, ktoré ma vždy rozčúli,” vypenila Belousovová a vzápätí vysvetlila svoje myšlienkové pochody. „Ten človek nemá a nikdy nemal so školstvom nič spoločné, ak nerátame, že chodil do školy. Je vyučený obuvník, urobil si nejaké rekvalifikačné kurzy na vizážistu, alebo kaderníka a získal pochybným spôsobom diplom z práva, ktoré však nikdy nerobil.”

Branislav Gröhling sa podľa Belousovovej nemal nikdy stať ministrom školstva. – Foto: tasr

Belousovová prezradila, že s ministrovými službami mala dokonca aj osobnú skúsenosť. „Keď padlo meno Gröhling ako nový minister školstva, zdalo sa mi to nejaké známe a potom som zistila, že naozaj to je ten, ku komu som chodila ako ku kaderníkovi. Demokracia je síce mocná čarodejka, ale čo je veľa to je moc,” lamentovala expolitička, ktorá doplnila, že zveriť rezort školstva do rúk človeka, ktorý má ešte aj spochybniteľný diplom, je nad jej pochopenie.

„To je dôkaz toho akú hodnotu dáva nielen SaS, ale aj celá táto vláda školstvu a vzdelaniu národa vôbec.  Celkovo mi „vystrájanie ” tejto vlády občas pripomína scény z filmu  Planéta opíc. Opice keď obsadili nejaké mesto, začali  všetko rozbíjať a ničiť. Múzeá, knižnice, umenie a všetky hodnoty, ktoré ľudstvo vytvorilo,” popustila uzdu fantázie Belousovová.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport