eReport.sk
Mário „Kuly“ Kollár, foto: archív M. K.

ROZHOVOR Kuly uväznený v Nitre. Koronavírus vytrápil celú jeho rodinu

Líder skupiny Desmod, Mário Kuly Kollár (49), a jeho kolegovia žijú v momentálne najprísnejšie riadenom regióne Slovenska. Spevák eReportu prezradil, ako to zvláda.  

 Chytila som vás v dvakrát nepríjemnej situácii. Nitru zviera koronavírus a vy ste po karanténe po jeho absolvovaní. Tušíte, kde ste k nemu prišli?  

Kovid sme chytili od malého, pretože ho mali v škôlke. Jedna  pani učiteľka, myslím, bola pozitívna. Začalo sa to tým, že malý dostal soplík, tak sme si povedali, že ostane doma. Potom nám napadlo, že sme ho zabudli odhlásiť z obedov. Keď sme do škôlky volali, nik nám nedvíhal a manželka následne vypátrala, čo sa stalo. Škôlka bola zatvorená, pretože bola pozitívna.

Aký ste mali priebeh, už ste zdraví?

Teraz už áno, ale prešli sme si tým všetci traja. Malý mal, našťastie, len soplík, ako som spomínal, asi štyri dni, a to sme ešte vtedy nevedeli, že ide o kovid. Prvá to poriadne schytala manželka,  mala aj horúčky, tiež asi štyri dni, boleli ju svaly, kĺby, potom sa to začalo zlepšovať. Čo je zvláštne, a to sme mali obaja – pálenie kože. Ako keby som ležal na horúcej platni a bolo úplne jedno, na ktorej strane tela. Ja som navyše stratil chuť aj čuch, akurát na Vianoce, keď bolo navarené a napečené, čo bola veľká sranda, pretože to bolo akoby som žul štrk. Ja som zistil, že to na mňa nastupuje tak, že manželka mi kúpila ako jeden z darčekov parfum. Darmo som ňuchal, nič som necítil. Tak mi dala pod nos vonnú sviečku, znova nič a ona hovorí: Tak už je to tu! Teraz sme už zdraví, sme po karanténe a testy máme negatívne.

Patríte k tým, ktorí berú kovid vážne? Dodržiavate opatrenia? Kedy ste boli naposledy vonku?

Nechodíme nikam, nestretávame sa ani so susedmi, len si zakývame, keď sa zazrieme. Maximálne vybehneme na dvor sa trošku vyvetrať, porozprávať sa s konármi a s trávou, je to také divné. Naposledy som bol vonku, to som musel, lebo som mal termín u zubára, 5. januára. Aj to som sadol do auta, urobili mi antigénový test, až potom sa ma doktor dotkol. A ešte chodím do garáže sem-tam, naštartujem auto, lebo to treba, na chvíľu, a zase idem domov, nech mám pocit, že som niekde bol. (Smeje sa).  

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.