eReport.sk
Ibrahim Maiga, foto: instagram I. M.

Rozhovor Ibi Maiga prekvapil rodinu, po roku zavítal do Mali. Stretol sa aj s Kosíkom?

Hovorí, že sa vrátil do normálu. V Mali nosia rúška sporadicky, reštaurácie a posilňovne sú otvorené, ľudia chodia do práce, na futbal a deti do školy. Ibrahim Maiga tam pred rokom zanechal kamaráta Ľuboša Kosíka. Prezradil, aké vzťahy majú dnes.

Ako dlho sa doma zdržíte?

Budem sa tu snažiť byť, kým sa situácia na Slovensku nevráti do normálu. Pokiaľ ma to pracovne nebude ťahať na Slovensko, ostanem tu, ale jeden nikdy nevie, uvidíme.  

Vaša prvá cesta viedla za mamou a potom za rodinou.  

U nás v Mali platí, že mama je len jedna a je tá najdôležitejšia osoba na svete. Okrem toho má svoj vek, nebude tu navždy, tak si ju chcem užiť čo najviac. Potom som šiel za ženou a deťmi. Deti boli veľmi šťastné, vrhli sa na mňa, bolo to veľké prekvapenie, lebo ani ony nevedeli, že prichádzam.

Ani ony?  

Nikto z rodiny nevedel, že prídem. Letenky som si, samozrejme, kúpil vopred, ale pred odletom som ešte musel ísť na PCR testy. A keďže som vopred nevedel, či budem negatívny, radšej som nič nehovoril.  

Tieto informácie mám z Facebooku, ktorý vás pravidelne blokuje. Sú na vine vaše vyjadrenia ku kovidu, alebo k politickému dianiu v Mali?

Oboje. Na Facebooku  mám svoj profil pre ľudí, ktorí chcú byť so mnou v kontakte a veria mi. Hovorí sa, že žijeme v demokratickom svete a máme slobodu vyjadrovania, ale v poslednej dobe konštatujeme, že je to trošku inak; lebo keď sa človek slobodne vyjadrí a oni ho na základe toho zablokujú, tak nie sme až tak slobodní. Ja sa naň snažím dávať svoje názory a dovolím si tvrdiť, že sú objektívne. Mám informácie zo zdrojov, ktoré vy nemáte, pretože moja rodina žije v Mali a mám veľa priateľov na miestach, kde sa dejú rôzne konflikty. Oni ma informujú a ja ich dávam na Facebook.

Dnes sa všeličo schová za hoax, ťažko sa to rozlišuje. Ako viete, že sú vaše informácie, teda aj statusy, pravdivé?

Zoberme si napríklad štátny prevrat v Mali. Máme tu francúzskych vojakov a 14 000 vojakov z tzv. mierových síl, ktorí sú tu vraj preto, aby bojovali proti teroristom, ale už 8 rokov máme informácie a dôkazy, že to tak nie je. Tí teroristi sú živení Francúzmi, aby tu mohli vojaci ostať, lebo Mali je strategická krajina s mnohými surovinami. Jednoducho prišli a obsadili našu krajinu, nie sme slobodný štát. Preto som dal veľakrát na Facebook, že ľudia sú nahnevaní na mierové sily a stále žiadajú ich odchod. Odkedy sú tu, bezpečnostná situácia v Mali je horšia a ľudia nežijú v pokoji.

A čo ten kovid?

Takisto tam dávam svoje názory na kovid. Som verejná osoba, moji priatelia sa ma pýtajú na názor a ja mám právo povedať ho. Nie som zapredanec, hovorím veci tak, ako ich vidím. Kovid je umelo vytvorená choroba vypustená do spoločnosti, ktorá, žiaľ, zabila veľa ľudí. To však neznamená, že tu nie sú iné choroby, ale kovid tu dostal lukratívny priestor, zdá sa mi to ako spiknutie. Zastavil sa kvôli nemu život na celom svete, ľudia nemôžu podnikať, žiť, dýchať, ísť von. Ja si myslím, že ľudí zabíja v prvom rade strach, stres, nedostatok kyslíka a jedla. Ľudia sa boja, nechávajú sa zotročiť… Keď to napíšem, tak ma blokujú, kritizujú, hejtujú.

Dokonca ste napísali status, že ak sa vám niečo stane, môže za to štát. Čoho sa bojíte?

Napísal som to presne vtedy, keď ma obvinili z toho, že som chcel pomôcť Paľovi Ruskovi utiecť do Afriky, čo bola absolútna lož. Človek, ktorý je schopný o mne šíriť lži, mi je schopný aj ublížiť. To sú ľudia, ktorí majú v rukách políciu, armádu, justíciu, tajné služby. Keď dokážu klamať, môže sa mi aj niečo stať. Preto som napísal ten status,  že keď sa mi niečo stane, aby národ vedel, že si  neplánujem ublížiť na zdraví, ani na živote. Preto som zverejnil na Youtube Ibrahim Maiga Oficial video a všetky esemesky, ktoré sme si s Paľom vymieňali.  

Foto: Instagram Facebook


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rozhovor Ibi Maiga prekvapil rodinu, po roku zavítal do Mali. Stretol sa aj s Kosíkom?

3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti