eReport.sk
Katarína Roth Neveďalová Zdroj: eReport

Roth Neveďalová: Brusel pretláča sexuálne menšiny a vojnu, Smer-SD sebestačnosť, normálnosť a mier


Podľa Roth Neveďalovej existujú len dve pohlavia – muž a žena a Brusel škodí pretláčaním tém sexuálnych menšín iným normálnym témam. Zároveň je presvedčená, že protiruské sankcie nám ubližujú a EÚ to zatajuje.

Katarína Roth Neveďalová bola hosťom Juraja Draxlera v druhom rozhovore seriálu pred voľbami do Európskeho parlamentu – Mier, prosperita, stabilita, suverenita pre Slovensko – Kto z nich to dokáže. V rozhovore predstavila svoje priority a priority strany Smer-SD v rámci európskych politíkk a ako dosluhujúca europoslankyňa sa podelila aj o zákulisné informácie z EP.

Potrebujeme potravinovú sebestačnosť

Téma poľnohospodárstva bola ešte donedávna nudnou témou, no po veľkých protestoch poľnohospodárov naprieč celou Európou je z toho veľká téma pred eurovoľbami, ktorá patrí aj do portfólia Roth Neveďalovej. „Poľnohospodárstvo je samozrejme dôležitá téma. Jedlo totiž nerastie v supermarkete, ale na poliach. Protesty poľnohospodárov boli dobre načasované pred eurovoľbami. V Smere však s touto témou nepracujeme len pred voľbami. Pre Slovensko je napríklad veľký problém dorovnanie priamych platieb. Slovenskí poľnohospodári stále nedostávajú toľko peňazí ako západoeurópski. My budeme žiadať dorovnanie. Potrebujeme dosiahnuť potravinovú sebestačnosť. Dá sa to, Maďarsku sa to darí,“ uviedla europoslankyňa.

Žiadnych 72 pohlaví nie je

Ďalšou témou Roth Neveďalovej je rovnosť príležitostí žien a mužov. „Žena môže byť aj v domácnosti, ale mala by mať možnosť rozhodnúť sa, čo by chcela robiť. Ženy majú prirodzený inštinkt, že majú väčšiu starostlivosť o deti, o rodinu, o domácnosť. Na druhej strane by mali mať možnosť zvoliť si akúkoľvek kariéru. Na európskej úrovni bola podpora žien dlhodobou témou. V Bruseli sa však k tomu začali pridávať témy rôznych sexuálnych menšín, rodov a pohlaví. Je však iba muž a žena, neexistuje tretie pohlavie. Žiadnych 72 pohlaví nie je. V Bruseli sú však tieto témy vtláčané do všetkého, pričom sa to týka len veľmi malej skupiny ľudí. Takto ubližujeme základnej téme rovnosti žien a mužov,“ zdôraznila.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Ja už som sa obetoval dosť
  2. predseda Nitrianskeho samosprávneho kraja, Branislav Becík

Sankcie nám ubližujú

Europoslankyňa a kandidátka strany Smer-SD upozornila aj na tému Ukrajiny. „Mrzí ma, že z mierového projektu EÚ sa stala vojenská inštitúcia. EÚ považuje myšlienku mieru na Ukrajine za príliš radikálne riešenie. Našim cieľom nemá byť porážka Ruska, ale rozvíjanie mieru vo svete. V EÚ si myslia, že jedného dňa Rusko kapituluje a EÚ vpochoduje do Moskvy. Nikto nemyslí na to, že keď raz vojna skončí, budeme musieť s Ruskom spolupracovať. Rusko má suroviny, ktoré my potrebujeme. Vymysleli sme nezmyselné sankcie, ktoré sme nevyrátali a poškodili nás. Energetická kríza vznikla ako dôsledok sankcií. Aj napriek tomu dnes dovážame ruské suroviny, len sa to robí cez tretie krajiny,“ šokovala Roth Neveďalová.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Roth Neveďalová: Brusel pretláča sexuálne menšiny a vojnu, Smer-SD sebestačnosť, normálnosť a mier

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: