eReport.sk
Andrej Danko Zdroj: eReport

Andrej Danko pre eReport: Uhrík nehovorí pravdu o mandátoch. EÚ potrebuje reformu


Veľkou témou je podľa Danka Green deal so zákazom spaľovacích motorov, ktoré sú unáhlené a likvidujú ekonomiku. Brusel sa podľa neho nemôže tváriť, že je superštátom a bruselskí úradníci sú v mnohom odtrhnutí od reality.

Andrej Danko bol hosťom Juraja Draxlera v treťom rozhovore seriálu pred voľbami do Európskeho parlamentu – Mier, prosperita, stabilita, suverenita pre Slovensko – Kto z nich to dokáže. Predseda SNS a podpredseda parlamentu odpovedal na otázky o prioritách strany pri európskych témach, ale aj o situácii vo vládnej koalícii.

Nepravdy o mandátoch

Líder SNS v rozhovore k eurovoľbám poznamenal, že dvakrát ako predseda SNS eurovoľby podcenil slabou kandidátkou. „A nie je pravda, čo rozpráva Milan Uhrík, že každý, kto sa prekrúžkuje do europarlamentu automaticky stráca mandát v národnej rade. My sme nastavili kandidátku v najsilnejšom zložení a SNS má otvorené dvere vo frakcii ID. Chcem, aby sme ten mandát získali. Ak nebude národný hlas zastúpený vo frakcii, tak to tam bude bezvýznamný hráč ako tam je roky Milan Uhrík. Keď nie ste vo frakcii neurobíte pre Slovensko v Bruseli nič,“ zdôraznil Danko.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Ja už som sa obetoval dosť
  2. Vicepremiér a minister obrany Robert Kaliňák (Smer-SD).

Všemocní superštát

V SNS podľa jeho slov považujú za dôležité reformovať EÚ a stanoviť oblasti, v ktorých sa má EÚ rozvíjať a v ktorých sa nemá starať do problémov štátov. „Veľkou témou je Green deal. Veci ako zákaz spaľovacích motorov sú unáhlené a likvidujú ekonomiku. Brusel sa nemôže tváriť, že je superštátom. My sme už v žalári národov žili. Bruselskí úradníci sú v mnohom odtrhnutí od reality. Frakcia ID má za cieľ reformu EÚ, zastavenie Green dealu a rozvoj oblastí, ktoré fungujú,“ skonštatoval predseda národniarov.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Andrej Danko pre eReport: Uhrík nehovorí pravdu o mandátoch. EÚ potrebuje reformu

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: