tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Supertanker Hellespont Alhambra vo vodách USA po prvý raz 16. mája 2002, archívna snímka.
Supertanker Hellespont Alhambra vo vodách USA po prvý raz 16. mája 2002, archívna snímka. Zdroj: wikipedia.org

Ropné tankery sú v kurze: Majú najvyššie príjmy za celé desaťročia! Dopyt po palivách robí svoje

Ropné tankery v termináli ropného skladu Sinopec Yaogang v čínskej provincii Ťiang-su zarábali v uplynulých 14 týždňoch viac ako 40.000 USD (38.891,589 eur) denne. To je výkon, ktorý nebol zaznamenaný od začiatku zberania týchto údajov v roku 1997. TASR o tom informuje na základe správy Bloomberg.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na snímke maďarský premiér Viktor Orbán
  2. Na archívnej snímke vyústenie ropovodu Družba v rafinérii Slovnaft v Bratislave v stredu 1. júna 2022.
  3. Najmä veľké nákladné autá, kamióny, rôzne stavebné stroje, ale aj autobusy stále fungujú vďaka nafte. Ilustračná snímka.

Tankery, ktoré prevážajú všetko, od ropy po naftu a benzín, zažívajú najlepšie obdobie za najmenej 25 rokov vďaka silnému dopytu po palivách po ruskej invázii na Ukrajinu.

Analytici upozorňujú: Komodita zdražie ešte viac

Vpád ruských síl na Ukrajinu koncom februára spôsobil tento rok prudký nárast cien ropy. A hoci ceny ropy začali klesať pre obavy z recesie, palivové tankery zatiaľ ťažia z mimoriadne napätej situácie na trhoch s rafinovanými produktmi. Analytici upozorňujú, že ďalšie obmedzenie tokov ropy z Ruska povedie k ešte väčšiemu zdraženiu komodity a jej derivátov a tiež poplatkov za prepravu v závere roka.

Rastie aj počet prepravcov ropy

Sankcie Európskej únie (EÚ) na dodávky ropy z Ruska majú totiž vstúpiť do platnosti koncom roka. To pravdepodobne ešte zvýši napätie na trhu, čo sa premietne do cien. Prudko rastúci trh sa neobmedzuje len na tankery s ropnými produktmi. Po viac ako 18 mesiacoch stratového podnikania v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu neustále rastie aj počet prepravcov ropy. Zvýšený globálny dopyt po rafinérskych produktoch a znížená kapacita rafinácie vyvolali prudký nárast vývozu po mori.

Dopravca Scorpio Tankers Inc so sídlom v Monaku vykázal minulý mesiac svoj vôbec najväčší kvartálny zisk. Niekoľkí ďalší prepravcovia majú oznámiť zárobky koncom tohto mesiaca. Podľa analytikov spoločnosti Pareto Securities, to „nebude nič v porovnaní s tým, čo je pred nami“.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ropné tankery sú v kurze: Majú najvyššie príjmy za celé desaťročia! Dopyt po palivách robí svoje

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku