United Cristiano Ronaldo, foto:tasr/ap

Ronaldo opäť úradoval v závere, Solskjaer: Je ako Michael Jordan

Portugalský futbalista Cristiano Ronaldo opäť zachránil kožu Manchestru United. Dvoma gólmi v nadstavených časoch oboch polčasov zariadil remízu 2:2 v utorkovom zápase Ligy majstrov na pôde Atalanty Bergamo, ktorá má pre anglický tím cenu zlata. „Červení diabli“ vďaka nej figurujú na čele tabuľky F-skupiny so ziskom 7 bodov. Rovnako sedem bodov nazbieral aj Villarreal, ktorý zdolal švajčiarsky Young Boys Bern 2:0.

United mohli ísť do vedenia už v 5. minúte, no lopta sa od Scotta McTominaya dokotúľala len do žrde. Atalante naopak prvá šanca vyšla a Josip Iličič rozvlnil v 12. minúte sieť za Davidom de Geom. Gól potvrdil aj VAR. Hostia si potom vypracovali niekoľko šancí a na vyrovnanie premenili krásnu akciu z nadstaveného času, keď Bruno Fernandez pätičkou v šestnástke priťukol loptu Ronaldovi. V 57. minúte sa dostali späť do vedenia domáci.

Obrana United signalizovala ofsajd a rozhodca gól Duvana Zapatu najprv neuznal, no potom do hry zasiahol VAR a platil – 2:1. O deľbe bodov nakoniec rozhodol v 90.+1 minúte Ronaldo, keď lopta po jeho strele z voleja spoza šestnástky zapadla k pravej žrdi.