tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Starosta obce Jarovnice Florián Giňa na archívnej snímke.
Starosta obce Jarovnice Florián Giňa na archívnej snímke. Foto: tasr

Rómsky starosta má MEGAPLAT! Vďaka rómskemu zastupiteľstvu. Nerómovia už predávajú domy v obci

Starostovský plat mu môžu závidieť aj primátori krajských miest. Staronová hlava obce s našou najväčšou rómskou osadou bude zarábať vyše 5000 eur, takto informovala vo štvrtkovom večernom spravodajstve TV Markíza. Starosta, o ktorom je reč sa volá Florián Giňa a šéfuje obci Jarovnice. Jej účasťou je najväčšia rómska osadu na Slovensku a Giňa je na čele Jarovníc už štvrté volebné obdobie za sebou.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na ilustračnej snímke občania čakajú v rade na očkovanie proti ochoreniu COVID-19 v rómskej osade v Trebišove 25. novembra 2021.

Giňa, ktorý mal v aktuálnych samosprávnych voľbách dvoch rómskych protikandidátov si ako starosta mimoriadne finančne polepší. Tentoraz má totiž prvýkrát v zastupiteľstve čisto rómskych dvanástich poslancov, nuž a tí mu schválili spomínaný kráľovský plat. Stalo sa tak na ustanovujúcom zasadaní obecného parlamentu.

Na snímke uprostred starosta obce Jarovnice Florián Giňa. Jarovnice 3. apríla 2020. Vtedajšia vláda Igora Matoviča v tom čase začala s testovaním marginalizovaných rómskych komunít v rámci pandémie covidu. – Foto: tasr

TV Markíza pripomína, že rómski poslanci chceli Giňovi jeho plat pôvodne až zdvojnásobiť. „Po upozornení, že takéto zvýšenie zákon neumožňuje, mu jednohlasne schválili maximálnu možnú sumu, a teda navýšenie o 60 percent, lebo si to vraj zaslúži,“ informoval spravodajský postál súkromnej televízie v reportáži Martina Jedináka s tým, že pôjde o sumu takmer 5040 eur v hrubom. „Nechcem sa obhajovať, ale celé štyri roky som mal základ (základný plat – pozn. red),“ reagoval Florián Giňa s odskazom na svoje minulé volebné obdobie v pozícii starostu.

Starosta Jarovníc si rozumie aj s politikmi z vysokej politiky. Na snímke z júla 2015 na snímke so vtedajším splnomocnenec vlády pre rómske komunity Petrom Pollákom (vpravo) prechádzajú okolo komunitného centra pre Rómov v obci Bystrany. – Foto: tasr

Podľa neho obec s vyše 7000 obyvateľmi aj napriek krízovým časom peniaze na jeho novú mzdu v rozpočte nájde. Pripomenul však, že ak by nastala situáciu, že by to z finančnej kasy obce bol skutočne problém, takýto plat čerpať, sám by si navrhol zníženie výplaty.

Po boku Floriána Giňu sa objavil aj Daniel Lipšic. Fotografia z roku 4. januára 2011, kedy Lipšic ak minister vnútra v Jarovniciach prezentoval systém ochrany poriadku v lokalitách so zvýšenou kriminalitou. Giňa mu robil spoločnosť ako v tom čase novozvolený starosta obce. – Foto: tasr

V reportáži dostali priestor aj miestni obyvatelia – Nerómovia. „Už tak asi bude stále. Bo tu tak už je, čoraz tak viacej cigánov. Však celý valal bude cigánsky!“ – nespokojne skonštatovala staršia pani. „Mi už ani nemáme šancu ku nim,“ doplnila ju ďalšia žena, ktorá podobne ako viacerí ďalší Nerómovia chce predať svoj dom v obci a odsťahovať sa z Jarovníc. „Však ja sa bojím,“ priznala.

Starosta prezradil, že chce obec premeniť na mesto. Plánuje zbúrať nelegálne chatrče a Rómov z nich postupne nasťahovať do nájomných bytov. „Možno v roku 2025 požiadame aj o štatút mesta,“ predstavil svoje odvážne ambície Florián Giňa.

Celú videoreportáž z Jarovníc nájdete spravodajskej na stránke TV Markíza.

Zdroj: tvnoviny.skKOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rómsky starosta má MEGAPLAT! Vďaka rómskemu zastupiteľstvu. Nerómovia už predávajú domy v obci

Odoberať
Upozorniť na
22 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku