eReport.sk
Princ Philip, foto: tasr

Rodina spomína na princa Philipa – posledný rozhovor a zážitky jeho vnukov

Princ Philip zomrel v apríli tohto roka. Kráľovská rodina sa doteraz oficiálne k jeho smrti nevyjadrovala. Po prvýkrát prehovorili v televíznom dokumente, ktorý sa čoskoro dočká premiéry.

BBC pripravila špeciálny spomienkový program na manžela Alžbety II.. V dokumente Prince Philip: The Royal Family Remembers sa posadili pred kameru všetci členovia rodiny. Spoločne porozprávali o zážitkoch a spomienkach, ktoré si uchovali v srdci na ich milovaného otca a dedka.

Dailymail.co.uk mohlo v predpremiére zhliadnuť prvé upútavky k tejto novinke. Svojim čitateľom prezradili aj emotívne detaily o poslednom rozhovore, ktorý absolvoval Philip so svojím synom Charlesom. Rodina sa deň pred jeho smrťou rozprávala o oslavách stých narodenín, ktoré by sa dožil v júni. Keďže princ nemal rád túto tému, hovorili o tom v tichosti. Keď k nemu pristúpil Charles, chcel vedieť, o čom spolu debatia.

Jeho syn mu kvôli slabšiemu sluchu musel dvakrát povedať, že hovoria o jeho narodeninách. Rodina sa nevedela rozhodnúť, či ich súčasťou bude aj recepcia. „No to by som sa toho musel dožiť, však,“ povedal Philip známy svojím ostrým humorom. Charles sa vraj vtedy usmial a odvetil mu, že presne tušil túto jeho reakciu. Na druhý deň už našli princa mŕtveho.

William vytiahol spomienku z prázdnin v Balmorale. Spolu so svojím dedkom šli autom a princ sa chcel prihovoriť domácim. Zastavil pri skupinke mužov, stiahol okienko a spýtal sa ich, ako sa majú. Najmenší z nich mu len odvrkol: „Pokračuj ďalej, dedko.“ Philip sa na nich vôbec nenahneval, zavrel okienko a svojmu vnukovi odvetil, že to je tá dnešná mládež.

Viac sa dozviete:

  1. Princ Charles

V dokumente sa objaví aj Harry. Bude to vôbec jeho prvý spoločný projekt s rodinou, odkedy odišiel do USA. Vo svojich spomienkach zdôraznil najmä fakt, že jeho dedko stál po boku kráľovnej 73 rokov a bol pre ňu obrovskou a dôležitou oporou, za čo ho veľmi obdivuje.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rodina spomína na princa Philipa – posledný rozhovor a zážitky jeho vnukov

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti